Notowania

acp
12.12.2007 12:55

Asseco zaoszczędzi 63 mln zł rocznie

Zarząd Asseco Poland szacuje oszczędności po fuzji z Prokomem Software na około 63 mln zł w skali roku, informuje prezes Asseco Poland AdamGóral.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd Asseco Poland szacuje oszczędności po fuzji z Prokomem Software na około 63 mln zł w skali roku, informuje prezes Asseco Poland Adam Góral.

"Oszczędności na około 63 mln zł w skali roku będę miał na pewno od 1 lipca 2008. Z tej kwoty 18 mln zł oszczędności pochodzić będzie ze zmniejszenia zatrudnienia w grupie, a 45 mln zł oszczędności przyniesie obniżenie kosztów transportu, zakończenie niektórych działań sponsorsko - marketingowych i optymalizacja przestrzeni wynajmowanej w Warszawie" - powiedział prezes.

Góral liczy na to, że do rejestracji fuzji Asseco Poland z Prokomem Software dojdzie najpóźniej 31 marca 2008 roku.

Asseco Poland i Prokom Software pod koniec listopada uzgodniły i podpisały plan połączenia oraz złożyły go do sądu rejestrowego.

Połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku Prokomu na Asseco. Akcjonariusze Prokomu mają otrzymać 1,82 akcji połączeniowej za jedną posiadaną akcję Prokomu. W związku z połączeniem kapitał zakładowy Asseco zostanie podwyższony o kwotę nie wyższą niż 19.847.748 zł przez emisję nie więcej niż 19.847.748 akcji połączeniowych serii F.

Walne zgromadzenia obu spółek zatwierdzające fuzję powinny się odbyć na początku lutego, a zakończenie połączenia planowane jest na marzec 2008 roku.

W związku połączeniem obu spółek, w dniu wykluczenia Prokomu z obrotu Asseco Poland automatycznie zastąpi Prokom w indeksie WIG20.

Tagi: acp, pkm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz