Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atlanta
23.08.2005 08:40

Atlanta Poland i Uno Fresco Tradex chcą się połączyć

Producent bakalii Atlanta Poland SA oraz Uno Fresco Tradex Sp. z o.o. chcą się połączyć i w tym celu podpisały w poniedziałek list intencyjny. Spółką przejmującą byłaby Atlanta Poland.

Podziel się
Dodaj komentarz

Producent bakalii Atlanta Poland SA oraz Uno Fresco Tradex Sp. z o.o. chcą się połączyć i w tym celu podpisały w poniedziałek list intencyjny. Spółką przejmującą byłaby Atlanta Poland - poinformowała Atlanta w komunikacie.

"Zgodnie z listem intencyjnym Atlanta Poland SA i Uno Fresco Tradex Sp. z o.o. w celu zwiększenia skali działalności, wykorzystania efektu synergii oraz w celu rozwinięcia działalności w nowych segmentach rynku zamierzają przeprowadzić proces połączenia" - podała giełdowa spółka w komunikacie.

Dodała, że szczegółowe postanowienia i warunki, na jakich zostanie przeprowadzone połączenie, które będą wiążące dla stron, zostaną wynegocjowane w odrębnym porozumieniu.

Atlanta Poland zajmuje się handlem surowcami do produkcji cukierniczej i piekarniczej oraz przetwórstwem orzechów. Jak podaje firma, w swojej ofercie ma pełną gamę bakalii (stanowią około 20 pozycji), przy czym główną pozycję stanowią orzechy.

Uno Fresco Tradex zajmuje się przetwórstwem suszonych owoców, owoców w syropie, przetwórstwem warzyw i dystrybucją tych produktów do sieci detalicznych w kraju i zagranicą.

Atlanta Poland zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu tego roku.

Podczas przeprowadzonej w grudniu oferty publicznej spółka sprzedała wszystkie oferowane akcje serii F, czyli 1.265.850 sztuk, uzyskując 13,3 mln zł. Redukcja zapisów w transzy małych inwestorów wyniosła 71,62 proc.

W 2004 roku Atlanta Poland zwiększyła przychody ze sprzedaży do 120,2 mln zł ze 100,3 mln zł w 2003 roku oraz zysk netto do 4,4 mln zł z 2,3 mln zł.

Tagi: atlanta, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz