Notowania

atm
15.05.2009 13:27

ATM: Kolejne wyniki będą lepsze

Spółka sądzi, że drugi kwartał 2009 roku operacyjnie powinien być lepszy dla grupy niż pierwszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Drugi kwartał 2009 roku operacyjnie powinien być lepszy dla grupy ATM niż pierwszy, a ponadto nie powinny już się powtórzyć wysokie straty na działalności finansowej. ATM będzie szukał możliwości aliansów kapitałowych dla spółek zależnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz grupy.

_ - Spodziewamy się, że drugi kwartał operacyjnie będzie nieco lepszy od pierwszego i jest na to duża szansa. W drugim kwartale nie będzie już straty naszej spółki zależnej KLK, nie spodziewamy się też strat na różnicach kursowych, a jeśli wystąpią to nie w tak dużej skali jak ostatnio _ - powiedział na spotkaniu z inwestorami wiceprezes ATM Tadeusz Czichon.

_ - Na razie nie ma przesłanek, żeby w III kwartale miało wydarzyć się coś złego. Mamy nadzieję, że przez pierwsze trzy kwartały uda się wypracować tak przyzwoity zysk, żeby w czwartym kwartale pracować już tylko nad poprawą _ - dodał.

Grupa ATM odnotowała w I kw. 2009 r. 0,16 mln zł straty netto, 4 mln zł zysku operacyjnego, 18,33 mln zł zysku brutto ze sprzedaży i 64,78 mln zł przychodów. Rok wcześniej grupa miała w I kw. 0,68 mln zł straty netto, 2,5 mln straty operacyjnej, 13,1 mln zł zysku brutto ze sprzedaży i 43,64 mln zł przychodów.

Czichon wskazał, że coraz istotniejszą rolę w przychodach ATM odgrywają przychody z obszaru telekomunikacji.

_ - Jest to najbardziej rentowne, stabilne i przewidywalne źródło przychodów. Są to także usługi o strategicznym znaczeniu dla klientów i mało podatne na cykl koniunkturalny _ - powiedział.

_ - Widać, że zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne, które my świadczymy jest coraz większe _ - dodał.

Niedawno rozpoczął się proces przenoszenia działalności związanej z integracją systemów teleinformatycznych z ATM do osobnej spółki.

Ruch ten ma na celu m.in. zwiększenie przejrzystości struktury biznesu, optymalizację procesów zarządzania i ograniczenie kosztów.

Czichon poinformował, że możliwe są dalsze zmiany w grupie.

_ - Będziemy dość intensywnie szukać możliwości aliansów kapitałowych dla tej spółki integracyjnej, jak również innych firm. Na początku wśród spółek z grupy, a później także na zewnątrz _ - powiedział.

Wiceprezes poinformował, że docelowo rozważana jest możliwość połączenia ATM ze spółką Linx Telecommunications, w której ATM posiada 21,7 proc. udziałów. Dodał, że jest to jednak dość odległa perspektywa.

Czichon powiedział, że ATM jest zadowolony z osiągnięć spółki zależnej mPay, choć już trochę mniej z jej wyników finansowych. W jego ocenie jeśli spółka będzie rosła w dotychczasowym tempie to próg rentowności osiągnie pod koniec 2010 r. Powiedział także, że pod koniec 2009 r. ATM oceni działalność mPay i jeśli rozwój spółki okaże się zbyt wolny mogą zostać podjęte _ trudne _ decyzje o jej dalszych losach.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
Tagi: atm, wyniki, kwartał, prognozy, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz