Notowania

atr
10.02.2010 13:12

Atrem ma kontrakt z Hochtief Polska

Spółka Atrem, podpisała umowę z firmą Hochtief Polska na wykonanie instalacji elektrycznych niskoprądowych i teletechnicznych w budynku głównego terminala, budynku technicznym oraz kontroli lotów rozbudowywanego lotniska we Wrocławiu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

*Spółka Atrem, podpisała umowę z firmą Hochtief Polska na wykonanie instalacji elektrycznych niskoprądowych i teletechnicznych w budynku głównego terminala, budynku technicznym oraz kontroli lotów rozbudowywanego lotniska we Wrocławiu. *

Prace rozpoczną się niezwłocznie i potrwają do końca marca 2011 roku. Wartość umowy to 19,5 mln zł netto. Jest to jedna z największych umów w historii Grupy, która powiększy tegoroczny portfel zamówień warty już około 125 mln zł.

Na modernizowanym i rozbudowywanym lotnisku we Wrocławiu zaplanowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne z zakresu bezpieczeństwa oraz zarządzania budynkiem. Atrem wykona instalacje dotyczące sygnalizacji pożaru, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, system monitoringu, kontroli dostępu i zarządzania bezpieczeństwem. Spóła odpowiedzialna będzie ponadto za system informacji lotniczej, system zegarowy i informatyczny. Wykona infrastrukturę telefonii oraz instalacji dla służb lotniskowych. Zlecone prace zakończone zostaną do końca marca 2011 roku na kiedy zaplanowano także oddanie portu do użytku.

- _ Zadanie we Wrocławiu jest bardzo znaczącym projektem z branży elektrycznej i teletechnicznej. Dzięki ciągłej rozbudowie naszych kompetencji z zakresu automatyki i systemów inteligentnych budynków możemy uczestniczyć w realizacjach, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju infrastruktury w Polsce _. - mówi Konrad Śniatała, prezes Atrem.

Portfel zamówień dla Grupy Atrem na rok 2010 wynosi już około 125 mln zł. Spółka planuje zaksięgować połowę przychodów z kontraktu z Hochtief w roku 2010, a połowę w roku przyszłym.

Całkowity koszt rozbudowy lotniska, którego głównym wykonawca jest Hochtief to około 242 milionów złotych netto, z czego znacząca część zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Docelowo terminal będzie mógł zapewnić obsługę 7 milionów pasażerów rocznie. Inwestycja jest prowadzona w ramach rozbudowy infrastruktury dla potrzeb organizacji Euro 2012.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: atr, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz