Notowania

att
14.11.2008 15:29

Azoty Tarnów czasowo wstrzymują produkcję

Zakłady Azotowe w Tarnowie od połowy tego miesiąca tymczasowo wstrzymują wytwarzanie chloru. Związane jest to z ograniczeniem rynkowego zapotrzebowania na ten produkt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Zakłady Azotowe w Tarnowie od połowy tego miesiąca tymczasowo wstrzymują wytwarzanie chloru. Związane jest to z ograniczeniem rynkowego zapotrzebowania na ten produkt. *

"Reagujemy na sytuację na rynku. Ponieważ nasi odbiorcy ograniczyli swoje zapotrzebowanie, czasowo wstrzymujemy produkcję na instalacji chloru. Produkcja zostanie wznowiona, kiedy pojawią się kolejne zamówienia, co będzie zależeć od sytuacji naszych odbiorców" - poinformował w piątek rzecznik Azotów Tarnów, Jerzy Jurczyński.

Połowa z około 80 pracowników zatrudnionych przy produkcji chloru zostanie przeniesiona na inne wydziały produkcyjne lub w okresie postoju wykorzysta zaległe urlopy. Reszta, odpowiedzialna za utrzymywanie gotowości technologicznej instalacji, nadal będzie wykonywać swoje obowiązki.

Rzecznik przypomniał, że zgodnie ze strategią spółki na najbliższe lata, docelowo planowana jest całkowita likwidacja wytwórni chloru i wyjście z tego segmentu produkcji. Firma zamierza się skoncentrować na produkcji nawozów, kaprolaktamu i tworzyw.

Tagi: att, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz