Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bakalland chce 4,8 zł za akcję w wezwaniu Newma Hildings na Mispol

0
Podziel się:

Bakalland zaproponował rozważenie ceny 4,8 zł za akcję lub ceny, którą określić ma niezależny doradca finansowy wybrany przez komitet.

Bakalland chce 4,8 zł za akcję w wezwaniu Newma Hildings na Mispol
(cmeder/iStockphoto)

*Bakalland, który ma ok. 8,7 proc. kapitału zakładowego Mispolu, zaproponował zniesienie dematerializacji akcji tej spółki i wycofanie jej z obrotu na GPW, gdy dojdzie do skutku wezwanie Newma Hildings po cenie 4,8 zł lub gdy cena będzie ustalona przez niezależnego doradcę - poinformował Mispol w komunikacie. *

Bakalland przedstawił projekty uchwał w sprawie zniesienia dematerializacji Mispolu na NWZ, które zwołano na 4 lipca. _ Bakalland stoi na stanowisku, że cena 2,23 zł za każdą akcję spółki zaproponowana przez Newma Hildings BV w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji MISPOL SA (...) jest za niska _ - napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

Bakalland zaproponował rozważenie ceny 4,8 zł za akcję lub ceny, którą określić ma niezależny doradca finansowy wybrany przez komitet, w skład którego wchodzić będą przedstawiciele akcjonariuszy oraz niezależny członek rady nadzorczej spółki.

_ Bakalland uważa, że zniesienie dematerializacji akcji spółki powinno nastąpić dopiero po zapłaceniu przez NDX ceny uwzględniającej wartość spółki po całkowitym przejęciu nad nią kontroli, w tym ewentualną premię za przejęcie takiej kontroli _ - napisano w uzasadnieniu.

Bakalland podał, że jeśli doradca określi cenę na poziomie niższym niż 4,80 zł przyjmie to _ ze zrozumieniem _. Newma Hildings w maju wezwała do sprzedaży 5.915.088 akcji Mispolu, stanowiących 33,07 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki, po 2,23 zł za akcję. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu zakończyć się ma 25 czerwca.

giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)