Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bakalland przejmie Delectę. Kurs akcji mocno w górę

0
Podziel się:

Wartość transakcji to 100 milionów złotych.

Bakalland przejmie Delectę. Kurs akcji mocno w górę
bFfjNiBN

Spółka Bakalland kupi 100 procent akcji Rieber Foods Polska (Delecta) za 100 milionów złotych. Warunkiem przeprowadzenia transakcji jest zgoda prezesa UOKiK. W tym celu zostanie przeprowadzona emisja ponad 16 milionów akcji. W reakcji na tę informację, kurs akcji rósł dziś o ponad 30 procent. Notowania zostały jednak zawieszone tuż po godzinie 10-tej. Ich kolejne zrównoważenie nastąpiło około 12-tej.

Aktualizacja 12:25

Dzisiejszy wzrost cen akcji spółki pozwolił wyrównać straty inwestorów, którzy kupili je pod koniec ubiegłego roku.

bFfjNiBP

_ - W dniu 14 maja 2014 roku Bakalland podpisała z Innova Phoenix S.a r.l. umowę dotyczącą połączenia Bakalland i polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która zostanie utworzona przez inwestora i w której inwestor będzie jedynym wspólnikiem. Umowa weszła w życie w związku z zawarciem w dniu 23 maja 2014 roku przez SPV zobowiązującej umowy sprzedaży 100 procent akcji Rieber Foods Polska S.A. z siedzibą we Włocławku ( _Delecta) na rzecz SPV. Zgodnie z informacją otrzymaną przez Bakalland, cena sprzedaży 100 procent akcji Delecta wynosi 100 milionów złotych, zaś warunkiem nabycia akcji Delecta jest otrzymanie przez SPV decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - napisano.

Dzisiejsze notowania Bakallandu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W ramach Połączenia Bakalland wyemituje dla Inwestora 16.071.428 akcji zwykłych na okaziciela w zamian za majątek SPV, którym będzie wyłącznie 100 proc. akcji Delecta. Bakalland podał, że w celu częściowego sfinansowania nabycia 100 proc. akcji Delecta SPV zaciągnie pożyczkę pomostową od Inwestora w wysokości 55 milionów złotych.

_ - Zamiarem Bakalland jest zrefinansowanie Pożyczki przejętej w wyniku Połączenia w celu jej spłaty a gdyby refinansowanie takie nie nastąpiło, to Pożyczka zostanie spłacona w drodze objęcia przez akcjonariuszy Bakalland akcji nowej emisji w wykonaniu warrantów subskrypcyjnych opisanych poniżej. Zgodnie z Umową Inwestor obejmie również akcje nowej emisji Bakalland za łączną kwotę 20.000.000 zł _otych - napisano.

bFfjNiBV
bFfjNiCq
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)