Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bakalland: Zyski przejętej spółki wzrosną o 20 proc.

0
Podziel się:

Bakalland planuje, że Pifo Eko-strefa (PES) osiągnie w 2011 roku 20 proc. dynamikę wzrostu zysku netto i sprzedaży.

Bakalland: Zyski przejętej spółki wzrosną o 20 proc.
(Materiały prasowe/Bakalland)
bFfUTRPF

_ - Bakalland planuje, że Pifo Eko-strefa osiągnie w 2011 roku 20 proc. dynamikę wzrostu zysku netto oraz sprzedaży. Niewykluczone, że kupiona w poniedziałek przez Bakalland spółka dokona akwizycji _ - poinformował Marian Owerko (na zdjęciu), prezes Bakallandu.

_ - W przypadku Pifo planujemy w 2011 roku osiągnięcie 20 proc. wzrostu na wszystkich poziomach, czyli zysku netto, wielkości sprzedaży, EBIT, EBITDA _ - powiedział Owerko.

_ - Są wolne środki. Nie można wykluczyć, że Pifo przeprowadzi jakąś transakcję przejęcia _ - dodał, nie podając szczegółów.

bFfUTRPH

Według wstępnych szacunków w 2010 roku obroty PES wyniosły około 34,5 mln zł, a zysk netto wyniósł około 5,5 mln zł. EBITDA wyniosła 8,3 mln zł.

Bakalland kupił 99,95 proc. udziałów w spółce Pifo Eko-strefa za 57 mln zł. 15 proc. transakcji sfinansowano ze środków własnych Bakallandu, a 85 proc. z kredytu inwestycyjnego zaciągniętego w Banku Gospodarki Żywnościowej, z terminem spłaty do 2017 roku. Bakalland zapłacił dotąd 80 proc. ceny transakcji, pozostałe 20 proc. zostanie zapłacone w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Owerko, wśród zalet przejęcia PES, wskazywał na wzmocnienie sprzedaży eksportowej, brak efektu sezonowości oraz możliwość rozwoju w kraju i za granicą.

_ - 60 proc. produkcji Pifo jest eksportowane do 31 krajów. Ponadto spółka wykorzystuje 40 proc. swoich mocy produkcyjnych, a rynek płatków śniadaniowych i crunchów jest duży i dynamiczny. Szacujemy go na około 700 mln zł, z 12 proc. wzrostem wartości rocznie _ - powiedział.

bFfUTRPN

Udział sprzedaży eksportowej w ogólnej produkcji Bakallandu wynosi obecnie około 8 proc., z czego 60 proc. kierowane jest na rynek ukraiński.

_ - Bakalland i PES będą kupowały strategiczne surowce i materiały w oparciu o wspólne doświadczenia, wykorzystując większą skalę _ - dodał Owerko.

PES została utworzona na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 1999 roku. Działalność produkcyjną i sprzedażową podjęła w 2000 roku. Firma zajmuje się produkcją galanterii śniadaniowej, batonów (śniadaniowych, z musli oraz bakaliowych) oraz pelletów (susz do wyprażania chipsów).

Spółka produkuje w 90 proc. marki własne dla sieci sklepów, ale również firm spożywczych, w tym dużych koncernów w kraju i zagranicą.

bFfUTRPO

_ - Myślę, że PES będzie zawsze koncentrowała się na rynku marek własnych _ - powiedział prezes Bakalland.

bFfUTRQi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)