Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bhw
19.03.2012 10:15

Bank Handlowy planuje zwolnienia pracowników

Zarząd banku zdecydował o zamknięciu około 60 placówek bankowości detalicznej i zwolnieniu do 590 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

*Zarząd Banku Handlowego zdecydował o zamknięciu około 60 placówek bankowości detalicznej i zwolnieniu do 590 osób. Spółka zawiąże rezerwę restrukturyzacyjną do kwoty 43 mln zł, która obciąży wynik banku w I kwartale 2012 roku. *_ _

Pieniądze te obejmują koszty świadczeń dla pracowników, z którymi rozwiązywany będzie stosunek pracy oraz koszty związane z siecią placówek._ _

Bank Handlowy poinformował też, że rada nadzorcza na wniosek zarządu przyjęła kierunki strategiczne na lata 2012-2015, zakładające kontynuację w zakresie podstawowych założeń strategii 2010-2012.

_ Dla bankowości detalicznej oznacza to utrzymanie dotychczasowej segmentacji klientów, oferty produktowej i propozycji wartości dla klienta opartej na wysokiej jakości obsługi i innowacjach oraz wielokanałowego modelu sprzedaży i obsługi klientów _ - napisano w raporcie.

Bank zakłada też zwiększoną koncentrację na segmentach wyższych (CitiForward, Gold, GoldSelect, i Micro) w zakresie oferty depozytowej i wealth management oraz na produktach kredytowych (Karta Kredytowa, i Pożyczka Gotówkowa), jak również kontynuację koncentracji geograficznej sieci placówek w obrębie największych aglomeracji Polski.

_ Celem tych działań jest zwiększenie efektywności biznesu detalicznego i tym samym całego banku, a jednocześnie skoncentrowanie się na rynkach o największym potencjale wzrostu _ - podała spółka.

Informacje o sytuacji polskich banków czytaj w Money.pl
Bank Handlowy zarobił mniej niż przed rokiem Bank Handlowy miał 736,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2011 roku wobec 754,81 mln zł zysku rok wcześniej.
Masz akcje tego banku? Dostaniesz 2,76 zł dywidendy Zarząd Banku Handlowego rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2011 roku na dywidendę trafiło 360,6 mln zł, co daje 2,76 zł dywidendy na akcję.
Agencja ratingowa prześwietli polskie banki Moody's zapowiada przegląd ratingów czterech polskich instytucji.
Tagi: bhw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz