Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bank Handlowy zawiąże ponad 60-milionową rezerwę

0
Podziel się

Bank Handlowy w związku z transformacją systemu dystrybucji planuje zwolnić do 792 pracowników. Bank zawiążę rezerwę restrukturyzacyjną, która obniży wynik w czwartym kwartale o 62,3 mln złotych.

Bank Handlowy zawiąże ponad 60-milionową rezerwę
(Reporter Poland)
bEpNSGTF

Bank Handlowy w związku z transformacją systemu dystrybucji planuje zwolnić do 792 pracowników. Bank zawiążę rezerwę restrukturyzacyjną, która obniży wynik w czwartym kwartale o 62,3 mln zł. Dzięki poprawie efektywności Bank Handlowy chce obniżyć koszty o ok. 100 mln zł rocznie - podał bank.

Bank Handlowy podał, że w odpowiedzi na zmieniający się model zachowań klientów i dynamiczny rozwój nowych technologii, podjął decyzję o transformacji systemu dystrybucji oraz wdrożeniu zmian modelu operacyjnego mających na celu dalszą poprawę efektywności operacyjnej banku.

W związku z powyższymi decyzjami bank postanowił o rozwiązaniu stosunków pracy z pracownikami w liczbie nie większej niż 792 osoby (z czego do 684 osób z obszaru bankowości detalicznej). Grupowe zwolnienia będą miały miejsce w okresie od zawarcia porozumienia z organizacjami związkowymi do dnia 31 października 2014 roku.

bEpNSGTH

Łączna kwota rezerwy restrukturyzacyjnej wyniesie do 62,3 mln zł i będzie obejmować koszty świadczeń dla pracowników, z którymi rozwiązywany będzie stosunek pracy, jak również koszty związane z wcześniejszym zakończeniem umów najmu lokali oraz czynszów od momentu zaprzestania działalności w oddziałach do końca terminów najmu. Kwota ta obciąży wynik IV kwartału 2013 roku.

Zarząd spodziewa się, że działania dotyczące poprawy efektywności wpłyną na obniżenie bazy kosztowej banku o około 100 mln zł rocznie.

W ramach zmian, bank planuje, że do końca 2014 roku w obrębie największych aglomeracji Polski będzie funkcjonować 25 placówek typu smart, które zastąpią tym samym tradycyjne oddziały bankowe.

Podejmując decyzję o otwarciu placówek typu smart, zarząd banku zdecydował jednocześnie o wyjściu w 2013 roku z 19 lokalizacji oddziałów bankowości detalicznej zlokalizowanych poza kluczowymi dla banku rynkami.

bEpNSGTN

Restrukturyzacja ma celu osiągnięcie wskaźnika kosztów do dochodów na poziomie nieprzekraczającym 50.

bEpNSGUi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)