Notowania

wielka brytania
12.11.2008 14:39

Bank of England gotowy do cięcia stóp do zera

Brytyjski bank centralny spodziewa się skurczenia gospodarki o 2 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

W kwartalnym raporcie inflacyjnym, do którego dotarł Daily Teleghaph, Bank of England zapowiada skurczenie się brytyjskiej gospodarki o 2 procent w drugim kwartale przyszłego roku.

Na sytuację największy wpływ będzie miał koniec boomu kredytów hipotecznych - przewiduje BoE. - W dłuższym okresie inflacja może spaść nawet poniżej 1 procent.

Brytyjski bank centralny, krytykowany za zbyt długie utrzymywanie wysokiego poziomu stóp procentowych w ubiegłym tygodniu zdecydował się na cięcie o 1,5 punkta procentowego, do poziomu 3 procent. I na tym może się nie skończyć: _ - Bank jest gotowy do obcięcia stóp procentowych nawet do zera, by uchonić gospodarkę przed załamaniem - _ zapowiada cytowany przez _ DT _ Marvyn King, szef BoE.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Londyn podnosi stawkę. 500 miliardów funtów dla banków ]( http://news.money.pl/artykul/londyn;podnosi;stawke;500;miliardow;funtow;dla;bankow,176,0,375472.html )
* [ Zapaść w brytyjskich nieruchomościach. Końca nie widać ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/zapasc;w;brytyjskich;nieruchomosciach;konca;nie;widac,205,0,384461.html )
* [ Brown nad Zatoką Perską. Szuka pieniędzy ]( http://news.money.pl/artykul/brown;nad;zatoka;perska;szuka;pieniedzy,178,0,382642.html )
* [ Kraje UE mogą powiększać deficyt. Chwilowo ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kraje;ue;moga;powiekszac;deficyt;chwilowo,233,0,380393.html )
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz