W kwartalnym raporcie inflacyjnym, do którego dotarł Daily Teleghaph, Bank of England zapowiada skurczenie się brytyjskiej gospodarki o 2 procent w drugim kwartale przyszłego roku.
Na sytuację największy wpływ będzie miał koniec boomu kredytów hipotecznych - przewiduje BoE. - W dłuższym okresie inflacja może spaść nawet poniżej 1 procent.
Brytyjski bank centralny, krytykowany za zbyt długie utrzymywanie wysokiego poziomu stóp procentowych w ubiegłym tygodniu zdecydował się na cięcie o 1,5 punkta procentowego, do poziomu 3 procent. I na tym może się nie skończyć: _ - Bank jest gotowy do obcięcia stóp procentowych nawet do zera, by uchonić gospodarkę przed załamaniem - _ zapowiada cytowany przez _ DT _ Marvyn King, szef BoE.