Notowania

bwr
02.07.2001 14:28

Bank Współpracy Regionalnej teraz pod szyldem Deutsche Bank 24

Bank Współpracy Regionalnej SA (BWR), którego inwestorem strategicznym jest Deutsche Bank, od poniedziałku działa pod nowym szyldem: Deutsche Bank 24 SA (DB24)

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformował PAP rzecznik banku.

'Zgodnie z przyjętą przez akcjonariuszy w kwietniu tego roku zmianą statutu spółki, Bank Współpracy Regionalnej SA zmienił od początku lipca nazwę na Deutsche Bank 24 SA' - powiedział w poniedziałek PAP Franciszek Palowski.

Zmiana nazwy spółki została zatwierdzona przez Komisję Nadzoru Bankowego oraz krakowski sąd.

DB24 w momencie startu dysponuje siecią 44 placówek w całym kraju, należących wcześniej do Banku Współpracy Regionalnej SA oraz Deutsche Bank Polska SA.

W drugiej połowie roku bank planuje otwarcie kolejnych oddziałów w całym kraju. Już w poniedziałek otworzy dwa nowe oddziały w Warszawie.

DB24 będzie oferował usługi bankowe, inwestycyjne, maklerskie i ubezpieczeniowe również poprzez sieci agentów w całej Polsce, a także za pośrednictwem call-centers oraz internetu.

Krakowski bank, który jeszcze ponad rok temu znajdował się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, w pierwszym kwartale tego roku osiągnął zysk netto w wysokości 3,997 mln zł.

W analogicznym okresie zeszłego roku BWR wykazał stratę 1,679 mln zł.

Według zapowiedzi przedstawicieli banku, na koniec tego roku DB24 SA spodziewa się dodatniego wyniku finansowego.

W ubiegłym roku inwestorem strategicznym spółki został Deutsche Bank Polska SA, który posiada obecnie 91,68 proc. akcji spółki.

Ogólnoeuropejski bank detaliczny Deutsche Bank 24 SA prowadzi działalność w Niemczech od września 1999 roku. W pierwszym kwartale tego roku rozpoczął działalność w Belgii, a w kolejnych miesiącach pojawi się w Hiszpanii, Francji, Włoszech i Portugalii.

Według planów na koniec tego roku bank będzie obsługiwał 11,1 mln klientów, zatrudniając 21.000 tys. pracowników i dysponując siecią ponad 2000 oddziałów.

Tagi: bwr, db24, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz