Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank wypowiada umowę Energomontażowi-Południe. Boją się upadłości

0
Podziel się:

BNP Paribas Bank Polska wypowiedział Energomontażowi-Południe wielocelową linię kredytową, domagając się spłaty zadłużenia w wysokości 8,66 mln zł wraz z odsetkami.

Bank wypowiada umowę Energomontażowi-Południe. Boją się upadłości
(Otnaydur/Dreamstime.com)
bELsjeXV

BNP Paribas Bank Polska wypowiedział Energomontażowi-Południe wielocelową linię kredytową, domagając się spłaty zadłużenia w wysokości 8,66 mln zł wraz z odsetkami. Argumentuje to zagrożeniem upadłością spółki, wynikającym z poręczenia obligacji PBG i wypowiedzeniem umowy kredytowej przez BGŻ.

_ W ocenie zarządu spółki wypowiedzenie umowy przez BNP Paribas Bank Polska SA nie wynika z oceny samej spółki, ale spowodowane jest subiektywną oceną ryzyka zewnętrznego. Zarząd podejmuje niezwłoczne działania mające na celu przywrócenie normalnej, wzorowej jak do tej pory współpracy z bankiem _ - podała spółka w raporcie.

Chodzi o umowę kredytową z 31 sierpnia 2010 roku.

bELsjeXX

_ Przyczyną wypowiedzenia umowy wskazywaną przez bank jest zagrożenie upadłością kredytobiorcy wynikające z poręczenia obligacji PBG SA oraz z wypowiedzenia umowy kredytowej przez Bank BGŻ SA _ - napisano w raporcie.

_ Ponadto emitent otrzymał informacje o wypowiedzeniu ze skutkiem natychmiastowym umowy ramowej w sprawie transakcji rynku finansowego z dnia 27 grudnia 2011 roku przez Banki Gospodarki Żywnościowej SA ze spółkami z grupy kapitałowej: PBG SA, Hydrobudowa Polska SA (oraz Hydrobudowa 9 SA), Aprivia SA oraz Energomontaż-Południe SA _ - podała spółka w komunikacie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bELsjeYy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)