Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwo Ganta? Zarząd złożył wniosek o upadłość układową

0
Podziel się:

Przed tygodniem podobny wniosek do sądu złożyło trzech wierzycieli. Deweloper od kilku miesięcy nie wykupuje obligacji.

Bankructwo Ganta? Zarząd złożył wniosek o upadłość układową
(kemalbas/iStockphoto)
bEDuMjiZ

Zarząd Gant Development informuje, że złożył w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych, wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Już przed tygodniem z podobnym wnioskiem do sądu wystąpiło 3 wierzycieli. Posiedzenie w tej sprawie zostało zaplanowane na 30 października.

Spółka od wielu miesięcy boryka się z obsługą zadłużenia. W zeszłą środę nie wykupiła 29.151 sztuk obligacji serii BE, o łącznej wartości nominalnej ponad 29 milionów złotych.

bEDuMjjb

W reakcji na te doniesienia kurs giełdowy akcji dewelopera wzrósł o około 15 procent. Jeden walor na pół godziny przed końcem handlu na GPW wyceniany jest na 69 groszy.

Dzisiejsze notowania akcji Gant Development Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Przychody ze sprzedaży Ganta w pierwszych sześciu miesiącach tego roku wyniosły 84 mln zł, co stanowi jedną trzecią sprzedaży z analogicznego okresu poprzedniego roku. Jednocześnie ponad trzykrotnie wzrosła strata na całkowitej działalności. Po półroczu Gant był na blisko 25 milionowym minusie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDuMjjh
bEDuMjjC
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)