Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barack Obama wierzy, że problem limitu zadłużenia zostanie rozwiązany

0
Podziel się:

Grupa sześciu senatorów zaproponowała plan oszczędnościowy opiewają na niemal 4 biliony dolarów.

Barack Obama wierzy, że problem limitu zadłużenia zostanie rozwiązany
(PAP/EPA)

Prezydent Barack Obama wierzy, że amerykański Kongres podniesie limit zadłużenia i USA unikną niewypłacalności. Pochwalił kompromisowy plan redukcji deficytu budżetowego zgłoszony przez grupę senatorów z obu amerykańskich partii politycznych.

Projekt kompromisu budżetowego zgłosił tzw. Gang sześciu (grupa sześciu senatorów) - trzech demokratów i trzech republikanów.

Propozycja spodobała się prezydentowi Barackowi Obamie - _ Ta nowa propozycja, która przygotowali jest zgodna z tym na czym pracowaliśmy w Białym Domu. _

Zobacz także: ZOBACZ WYSTĄPIENIE BARACKA OBAMY:

Przedstawiony przez _ Gang sześciu _ plan zakłada ograniczenie deficytu budżetowego Stanów Zjednoczonych o 3,8 biliona dolarów w ciągu 10 lat. Z jednej strony miałaby być ograniczone wydatki socjalne państwa, a z drugiej podniesione niektóre podatki. Obama zauważył, że nie tylko on, ale i rynki finansowe wierzą, że Stany Zjednoczone nie ogłoszą niewypłacalności.

- _ Rynki mają zaufanie, że politycy z Waszyngtonu nie zepchną gospodarki w przepaść _ - powiedział na konferencji Obama. Limit długu publicznego USA wynosi 14 bilionów 300 miliardów dolarów. Pułap ten ma zostać osiągnięty 2 sierpnia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/barack;obama;trzeba;sie;pospieszyc;z;podniesieniem;limitu;zadluzenia,65,0,873793.html) Ultimatum Obamy dla kongresu. Mają 36 godzin Jeśli do 2 sierpnia Kongres nie porozumie się w sprawie limitu zadłużenia, to USA stracą zdolność pożyczania pieniędzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t75512.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;zabraknie;pieniedzy;na;emerytury,59,0,872507.html) Obniżą rating USA? Bo się nie dogadali Brak porozumienia w sprawie zwiększenia pułapu zadłużenia Stanów Zjednoczonych, może skutkować brakiem pieniędzy na cele socjalne. Moody's rozważa obniżenie ratingu USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wskazali;kto;wpedzil;swiat;w;kryzys,148,0,872084.html) Wskazali kto wpędził świat w kryzys Financial Times: _ Utopiści w USA i eurostrefie forsują fundamentalistyczne rozwiązania nie rozumiejąc przyczyn zapaści _.
KOMENTARZE
(0)