Notowania

peo
09.12.2009 13:59

Będzie przedłużenie zapisów w wezwaniu na WSiP?

Niektórzy akcjonariusze Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych spodziewają się przedłużenia zapisów w wezwaniu ogłoszonym przez Advent po 16,35 zł za sztukę, w związku z terminami w wezwaniu ogłoszonym na przez samą spółkę po 17,75 zł za akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Niektórzy akcjonariusze Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych spodziewają się przedłużenia zapisów w wezwaniu ogłoszonym przez Advent po 16,35 zł za sztukę, w związku z terminami w wezwaniu ogłoszonym na przez samą spółkę po 17,75 zł za akcję. Nadal liczą też na podniesienie ceny w wezwaniu ogłoszonym przez fundusz private equity - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

_ Spodziewamy się przedłużenia przez Advent zapisów o 2 tygodnie. Liczymy też na podniesienie ceny _ - poinformował PAP jeden z akcjonariuszy WSiP, który chciał pozostać anonimowy.

Tydzień temu WSiP wezwał do sprzedaży 10 proc. akcji, nabywanych w celu umorzenia. Cena w wezwaniu wynosi 17,75 zł za akcję. Zapisy przyjmowane będą od 22 grudnia 2009 roku do 4 stycznia 2010 roku. W związku z niewielką pulą akcji skupowanych w ramach buybacku, przy dużym zainteresowaniu można spodziewać się sporej redukcji zapisów w tym wezwaniu.

27 listopada rozpoczęły się zapisy w wezwaniu na 100 proc. akcji WSiP ogłoszone przez spółkę zależną Advent International po 16,35 zł za sztukę. Potrwają do 28 grudnia 2009 roku.

Fundusz nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, czy w związku z terminami wezwania WSiP na akcje własne, rozważa przedłużenie zapisów w swoim wezwaniu na styczeń.

_ W chwili obecnej trudno jest nam się wypowiedzieć na ten temat, gdyż skupiamy się przede wszystkim na spotkaniach z akcjonariuszami. Odpowiednie wnioski będziemy w stanie wyciągnąć dopiero po zakończeniu rozmów _ - powiedział PAP Piotr Kędra, dyrektor Advent International.

Według zarządu Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, cena zaproponowana w wezwaniu ogłoszonym przez Advent znajduje się w przedziale wartości odzwierciedlających wartość godziwą akcji spółki.

Największymi akcjonariuszami WSiP są: Pioneer Pekao Investment Management, który ma 20,15 proc. głosów na WZA WSiP, AIG OFE (16,02 proc.), BPH TFI (10 proc. głosów), Zbigniew Jakubas, który ze spółkami zależnymi ma 9,54 proc. głosów oraz Pioneer PTE (8,1 proc. głosów).

W środę o godz. 13.20 papiery WSiP na GPW kosztowały 16,41 zł.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: peo, wsp, bph, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz