Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
14.10.2009 15:38

Będzie ratunek dla Swarzędza

Sovereign Capital chce zainwestować w Swarzędz Meble w likwidacji

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Likwidator spółki Swarzędz Meble otrzymał od funduszu Sovereign Capital ofertę dotyczącą inwestycji w likwidowaną spółkę, aby zmienić profil jej działalności - podał producent mebli w komunikacie.

Fundusz chce, aby NWZA Swarzędza podjęło uchwałę o obniżeniu kapitału zakładowego poprzez obniżenie wartości nominalnej akcji z 50 gr do 5 gr celem pokrycia strat z lat ubiegłych, a jednocześnie przybliżenia jej do wartości rynkowej.

Następnie NWZA ma podjąć uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego o kwotę 39.324.588,95 zł poprzez emisję 786.491.799 akcji po cenie emisyjnej 5 gr za akcję, z wyłączeniem prawa poboru i skierowanie akcji nowej emisji w trybie oferty prywatnej do inwestora.

Jeśli akcjonariusze Swarzędz Meble będą przeciwni wyłączeniu prawa poboru, fundusz proponuje alternatywnie uchwałę o emisji publicznej z prawem poboru.

Fundusz chce, aby środki pozyskane z emisji zostały zainwestowane _ w nowe przedsiębiorstwo o dynamicznie rosnącej sprzedaży oraz będące jednym z liderów swojej branży _.

Następnie NWZA Swarzędz Meble ma uchylić uchwałę o likwidacji spółki.

Likwidator spółki zaznaczył, że podjęte rozmowy z Sovereign Capital, nie oznaczają wstrzymania procesu likwidacji, który jest w dalszym ciągu realizowany po decyzji NWZA spółki w marcu.

_ - Otrzymana oferta zostanie przedłożona do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej emitenta i w oparciu o opinię rady nadzorczej zostaną podjęte decyzje o dalszych działaniach, w tym co do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w sprawach objętych treścią oferty _ - napisano.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz