Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Benefit Systems planuje debiut na GPW

0
Podziel się

Spółka Benefit Systems, działająca na rynku pozapłacowych systemów świadczeń pracowniczych, chce do końca tego roku złożyć w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny.

Benefit Systems planuje debiut na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhAqHDV

Spółka Benefit Systems, działająca na rynku pozapłacowych systemów świadczeń pracowniczych, chce do końca tego roku złożyć w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny, a w I połowie 2011 roku przeprowadzić ofertę publiczną akcji i zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy, poinformował prezes James van Bergh.

_ Pracujemy nad prospektem emisyjnym. Oczekujemy, że złożymy prospekt może nawet jeszcze do końca roku. Dla naszej firmy notowanie na giełdzie to optymalne rozwiązanie, bo daje nam możliwość zdobycia kapitałów i utrzymanie modelu biznesowego _- powiedział dziennikarzom van Bergh.

Oferta publiczna mogłaby dojść do skutku w pierwszej połowie przyszłego roku, jeśli warunki rynkowe będą sprzyjające. Nie ujawnił jednak, jakiej wielkości oferta jest planowana.

bEhAqHDX

_ Sam nasz biznes nie jest kapitałochłonny, potrzebne są natomiast pewne rozwiązania technologiczne, wymagające finansowania. Drugim celem jest pozyskanie środków na rozwinięcie programu wsparcia finansowego partnerów. Jako inwestor pasywny możemy inwestować w długoterminowy kapitał, co daje nam gwarancję jakości usług - powiedział prezes, zapytany o cel emisji. _

_ Prezes powiedział, że rynek pozapłacowych systemów świadczeń pracowniczych jest bardzo rozproszony i nie uniknie konsolidacji. W Polsce poza Benefit Systems liczą się na nim Sodexo, Bonus Systems, VanityStyle i Accor. _Lepiej być tym, który konsoliduje"- powiedział van Bergh zapytany o plany akwizycji.

Benefit Systems od 2004 roku dostarcza rozwiązania w segmencie pozapłacowych świadczeń pracowniczych z dziedziny sportu, rekreacji, rozrywki, kultury oraz „szytych na miarę" programów kafeteryjnych. Flagowym produktem spółki jest karta MultiSport Plus, która daje nieograniczony dostęp do klubów i wielofunkcyjnych obiektów sportowych. W ofercie jest także MultiBilet, dający dostęp do ok. 90 kin w całej Polsce.

Do grupy klientów Benefit Systems należy obecnie ok. 2,75 tys. przedsiębiorstw i korporacji. Z produktów spółki korzysta prawie 230 tys. osób, mających do dyspozycji 20 rodzajów usług i dyscyplin sportowych w ok. 2,5 tys. obiektów w ok. 400 miastach Polski.

bEhAqHEd

Przychody Benefit Systems w 2009 roku wyniosły 94,5 mln zł wobec 26,4 mln zł rok wcześniej. Po trzech kwartałach tego roku przychody wyniosły 115,7 mln zł. Spółka nie ujawniła wysokości zysków, ale od 2006 roku jest na plusie. Rentowność biznesu sięga 10% i jak zaznaczyli przedstawiciele spółki taki poziom jest satysfakcjonujący.

Akcjonariat Benefit Systems stanowią Benefit Invest, spółka zarejestrowana w Irlandii, do której należy 60% udziałów, prezes James van Bergh, do którego należy 28% akcji oraz Marek Kamola, który posiada 12% udziałów.

W lipcu spółka zarejestrowała także spółkę w Czechach –Multisport Benefit i jak wyjaśnił prezes jeśli działalność w tym kraju będzie dobrze rozwijać się, Benefit będzie myślał o wejściu na kolejny rynek.

bEhAqHEy
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)