Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BGŻ w przyszłym roku zadebiutuje na GPW

0
Podziel się:

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku BGŻ zdecydowało, że do debiutu giełdowego banku dojść ma nie wcześniej niż w maju 2011 roku i nie później niż do stycznia 2012 roku.

BGŻ w przyszłym roku zadebiutuje na GPW
(media.bgz.pl)

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku BGŻ zdecydowało, że do debiutu giełdowego banku dojść ma nie wcześniej niż w maju 2011 roku i nie później niż do stycznia 2012 roku - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

W czwartek odbyło się NWZA BGŻ, przerwane wcześniej w celu przygotowania dodatkowych dokumentów związanych z IPO.W połowie lipca tego roku resort skarbu zakończył negocjacje z Rabobankiem w sprawie sprzedaży akcji Banku Gospodarki Żywnościowej, będących własnością Skarbu Państwa.

MSP uznało, iż oferta nie była satysfakcjonująca.Skarb Państwa ma 37,26 proc. akcji BGŻ. Rabobank International Holding B.V. kontroluje 59,35 proc. akcji tego banku, pozostałe 3,39 proc. akcji należy do osób prawnych i fizycznych, w tym banków spółdzielczych i osób z akcjonariatu pracowniczegoW 2009 roku zysk netto BGŻ wyniósł 108 mln zł.Sebastian Karbarczyk.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)