Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene

0
Podziel się

Strony nie wykluczają powiązań kapitałowych - poinformowali przedstawiciele spółek.

Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene
(ZaldyImg/CC/Flickr)
bEhETBqZ

Bioton będzie współpracować z firmą Read-Gene. Strony nie wykluczają powiązań kapitałowych - poinformowali przedstawiciele spółek.

Firmy zawarły w poniedziałek umowę, której przedmiotem jest określenie zasad współpracy w zakresie opracowania metod służących wczesnemu wykrywaniu ryzyka zachorowalności pacjentów na cukrzycę w oparciu o przeprowadzane testy genetyczne, a także rozwoju i komercjalizacji produktów i programów leczniczych stosowanych w prewencji oraz leczeniu cukrzycy.

Współpraca ma dotyczyć również opracowania metod służących prewencji zachorowalności na nowotwory, w szczególności poprzez prowadzenie testów genetycznych służących wskazaniu ryzyka zachorowalności pacjentów na raka oraz wdrożenie metod terapeutycznych zmniejszających to ryzyko u zdiagnozowanych pacjentów. Spółki zamierzają wspólnie oferować opracowane przez Read-Gene testy na rynkach zagranicznych, w tym w Chinach.

bEhETBrb

_ - Szczegółowo nie była dyskutowana sprawa powiązań kapitałowych, ale jest pełna determinacja, żebyśmy porozumieli się pod każdym względem _ - powiedział Jan Lubiński, prezes Read-Gene.

Read-Gene jest spółką notowaną na rynku akcji New Connect wyspecjalizowaną w analityce genetycznej pozwalającej na wcześniejszą identyfikację ryzyka zachorowalności pacjentów na ciężkie choroby.

bEhETBrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)