Notowania

bio
02.08.2007 09:50

Bioton ma kolejną umowę na dostawy insuliny do Rosji

Rosyjska spółka Biotonu, Bioton Wostok ZAO, zawarł z rosyjskim partnerem umowę o wartości 5,13 mln USD na dostawy preparatu "Gensulin" antybiotyków produkowanych przez spółkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjska spółka Biotonu, Bioton Wostok ZAO, zawarł z rosyjskim partnerem umowę o wartości 5,13 mln USD na dostawy preparatu "Gensulin" antybiotyków produkowanych przez spółkę. Umowa będzie obowiązywać do końca tego roku.

Umowa sprzedaży jest szóstym kontraktem dotyczącym sprzedaży produktów spółki zawartym przez Bioton Wostok. [...] Łączna wartość w/w umów wynosi około 106 mln zł" - głosi komunikat.

Obecnie rosyjska spółka Biotonu prowadzi negocjacje z dwoma dużymi dystrybutorami i przewiduje podpisanie stosownych kontraktów w ciągu najbliższych tygodni, poinformowano także.

Wartość całego rosyjskiego rynku insuliny wyniosła w 2006 roku ok. 260 mln USD.

Produkowany przez Bioton preparat insulinowy "Gensulin" został wpisany na federalną listę leków refundowanych w Rosji w maju br.

Według wcześniejszych zapowiedzi, Bioton chciał w 2007 roku uzyskać ze sprzedaży w Rosji 40-50 mln USD przychodów, co da ok. 20% udziału w rynku insuliny klasycznej na tym rynku.

Tagi: bio, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz