Notowania

bio
09.07.2009 12:31

Bioton ma umowę dystrybucję insuliny w Chinach

Szacowane przychody z tego tytułu, w ciągu 15 lat trwania umowy, mają wynieść 1,5 - 2 mld USD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Bioton zawarł umowę na dostawę i dystrybucję insuliny na terytorium Chin z Bayer Healthcare Company Limited. Umowę zawarto na 15 lat. Szacowane przychody z tego tytułu w tym czasie wyniosą 1,548-2,005 mld USD.

_ - W oparciu o zakładane przez strony wolumeny sprzedaży, wysokość przychodów w całym okresie jej (umowy-PAP) trwania powinna wynieść od 1,548 do 2,005 miliarda dolarów amerykańskich _ - napisano w raporcie.

Stroną umowy z Bayer Healthcare Company (BHC) jest też SciGen Limited, spółka prawa singapurskiego, będąca spółką zależną Biotonu, notowana na giełdzie australijskiej. Ma ona prawa do komercjalizacji insuliny produkowanej przez Bioton na terenie Chin.

_ Na podstawie umowy SciGen udzielił BHC wyłączności na terenie Chin oraz udzielił licencji na znak towarowy +SciLin+, pod którym dystrybuowana będzie insulina produkowana przez Bioton _ - napisano w raporcie.

Za udzielenie wyłącznej licencji i wyłącznych praw do komercjalizacji produktu w Chinach, Bayer Healthcare Company zobowiązał się do zapłaty w wysokości 31 mln euro.

Wśród warunków zawieszających umowę jest m.in. dostarczenie przez Bioton dokumentacji związanej z uprawnieniami do importowania insuliny ludzkiej do Chin oraz uzyskanie przez BHC chińskich zgód regulacyjnych na pakowanie na terenie Chin produktów dostarczanych przez Bioton, a także zatwierdzenie przez chińskie organy administracji cen detalicznych, po których produkty będą dystrybuowane.

Jak podano w komunikacie, zgoda na pakowanie produktu na terenie Chin powinna zostać wydana do 31 marca 2010 roku, a uzyskanie zatwierdzenia cen detalicznych do 1 października 2010 roku.

Tagi: bio, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz