Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bioton podpisał umowy inwestycyjne

0
Podziel się:

Bioton pozyska 34 mln zł od Ryszarda Krauzego i spółki MD Investments, które otrzyma w zamian za akcje nowej emisji.

Bioton podpisał umowy inwestycyjne
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJzjHzF

**Krauze obejmie 95 mln nowych akcji spółki w zamian za 19 mln zł, a MD Investment obejmie 75 mln akcji w zamian za 15 mln zł.

Umowy zostały zawarte w ramach porozumienia o finansowaniu działalności Biotonu, zawartego między spółką a Prokomem Investments w styczniu tego roku. Zgodnie z tym porozumieniem, Prokom Investments miał pozyskać finansowanie dla Biotonu na kwotę 50 mln zł do końca 2009 roku.

Po tych transakcjach łączne zaangażowanie Ryszarda Krauzego w dofinansowanie Biotonu wyniesie 40 mln zł.

bEJzjHzH

_ - (...) Ryszard Krauze oraz MD Investment SA zobowiązani są objąć nowo wyemitowane akcje Bioton w ramach zwykłego albo warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Bioton albo podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, w zależności od decyzji Bioton, dokonywanych przez Bioton na podstawie uchwał, których projekty Bioton opublikował w dniu 27 marca 2009 r. (...), albo, w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego, na podstawie odrębnej uchwały zarządu Bioton _ - podał Bioton w komunikacie.

MD Investment z Gdyni to spółka inwestycyjna współdziałająca z Ryszardem Krauze w projekcie dofinansowania Biotonu.

Bioton pozyskał też inwestorów zagranicznych, którzy zobowiązali się do objęcia akcji nowej emisji. Są to: szwajcarski Nihonswi AG, Tricel Limited z Brytyjskich Wysp Dziewiczych oraz Marvel Bioscience FZE z siedzibą w ZEA.

Nihonswi AG zobowiązał się do objęcia akcji Biotonu za kwotę stanowiącą równowartość 6 mln USD, Tricel Limited - 2 mln USD, a Marvel Bioscience FZE 1-2 mln USD.

bEJzjHAi
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)