Notowania

bio
28.02.2011 08:29

Bioton przeprowadzi emisję. Pieniądze wyda na zwiększenie zapasów insuliny

Chione Limited, podmiot kontrolowany przez Sławomira Smołokowskiego, obejmie za 20 mln zł 100 mln nowo emitowanych akcji Biotonu po cenie emisyjnej 20 groszy za papier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Soleilc/Dreamstime)

*Chione Limited, podmiot kontrolowany przez Sławomira Smołokowskiego, obejmie za 20 mln zł 100 mln nowo emitowanych akcji Biotonu po cenie emisyjnej 20 groszy za papier. *

Bioton zawarł również umowę z Anplys Enterprises Limited, podmiotem kontrolowanym przez Ryszarda Krauze, na podstawie której Anplys Enterprises obejmie 50 mln nowo emitowanych akcji za 10 mln zł, także po cenie emisyjnej 20 groszy za papier.

_ Pozyskane przez spółkę w drodze podwyższenia kapitału zakładowego środki finansowe są niezbędne dla zwiększenia zapasów insuliny w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na produkt spółki na rynku chińskim oraz zaplanowanymi przerwami technicznymi w produkcji insuliny w związku ze znaczącym zwiększeniem skali wytwarzania, a także w związku z prowadzonym procesem rejestracji insuliny spółki w UE w ramach procedury centralnej _ - napisano w komunikacie.

Tagi: bio, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne