Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Biura Maklerskie: wyniki po I kw. 2001 wg GUS

0
Podziel się:

Liczba rachunków inwestycyjnych wynosiła - według GUS - 1,4 mln. W pierwszym kwartale roku biura obsługiwały jednak tylko 21,4 proc. wszystkich rachunków. Potwierdza to tezę o malejącym zainteresowaniu inwestowaniem na giełdzie

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego większość z ponad 30 brokerów działających na polskim rynku poniosła w pierwszym kwartale tego roku stratę.

Przychody biur maklerskich wyniosły 719 mln zł i były o 47 proc. mniejsze niż rok wcześniej, przy czym przychody z tytułu operacji handlowych, obrotu papierami wartościowymi i prawami majątkowymi stanowiły 63 proc. wszystkich przychodów.

Tempo wzrostu kosztów było większe niż w przypadku przychodów, a wskaźnik rentowności obrotu brutto zmniejszył się o 11,1 pkt.

Liczba rachunków inwestycyjnych wynosiła - według GUS - 1,4 mln. W pierwszym kwartale roku biura obsługiwały jednak tylko 21,4 proc. wszystkich rachunków. Potwierdza to tezę o malejącym zainteresowaniu inwestowaniem na giełdzie. Wyniki branży brokerskiej za pierwszy kwartał 2001 r. trudno jednak uznać za w pełni porównywalne z ubiegłorocznymi. Na początku 2000 r. bowiem, na warszawskiej giełdzie wystąpiła tzw. hossa internetowa, przyciągając na parkiet wielu inwestorów, którzy przestali interesować się giełdą w ostatnich latach.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)