Notowania

zka
20.07.2012 08:09

BM BGŻ rekomenduje "kupuj" Zetkamę

Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ w raporcie z 11 lipca wydali rekomendację kupuj dla akcji Zetkamy, wyznaczając cenę docelową akcji na 48,1 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ginasanders/Dreamstime)

Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ w raporcie z 11 lipca wydali rekomendację _ kupuj _ dla akcji Zetkamy, wyznaczając cenę docelową akcji na 48,1 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 37,4 zł, a w czwartek na zamknięciu notowań za jedną akcję spółki płacono 36,3 zł.

_ Perspektywy segmentu armatury i odlewów GK Zetkama są lepsze(od wyników całego rynku) ze względu na poszerzenie oferty o nowe, droższe i wysokomarżowe produkty takie jak zawory bezpieczeństwa oraz zawory elektromagnetyczne _ - napisali w raporcie analitycy.

W ich ocenie dynamika wzrostu przychodów segmentu śrub i elementów złącznych Zetkamy będzie w 2012 r. gorsza niż w roku ubiegłym i wyniesie ok. 10 proc., jednak w przypadku uruchomienia realizacji dużych inwestycji kolejowych wyniki tego segmentu mogą pozytywnie zaskoczyć.

_ Najmniejszy segment operacyjny czyli produkcja elementów do układów wydechowych oraz obróbkę odlewów aluminiowych i żeliwnych również ma przed sobą dobre perspektywy. W związku ze słabszą pozycją konkurencyjną dostawców w krajach unii walutowej, oczekujemy zwiększenia sprzedaży w kluczowych rynkach tego segmentu _ - dodali w raporcie.

Analitycy BM BGŻ prognozują uzyskanie przez Zetkamę w 2012 roku. 22,3 mln zł zysku netto, 30,5 mln zł zysku operacyjnego i 276,2 mln zł przychodów.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: zka, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz