Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BM BGŻ rekomenduje zakup akcji Sonelu

0
Podziel się:

Analitycy BM BGŻ, w raporcie z 17 sierpnia, wydali rekomendację kupuj dla spółki Sonel, wyznaczając cenę docelową jej akcji na 7,04 zł.

BM BGŻ rekomenduje zakup akcji Sonelu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFgoSNNN

Analitycy BM BGŻ, w raporcie z 17 sierpnia, wydali rekomendację _ kupuj _ dla spółki Sonel, wyznaczając cenę docelową jej akcji na 7,04 zł.

Raport został przygotowany przy kursie 5,69 zł, a w piątek na zamknięciu sesji wyniósł on 5,55 zł.

Zdaniem analityków BM BGŻ, Sonel jest jedną z niewielu notowanych na GPW spółek, która oferuje produkty zaawansowane pod względem technologicznym.

bFgoSNNP

_ Zarząd w strategii na lata 2011-2015 położył duży nacisk na rozwój oferty i ekspansję na zagraniczne rynki. Pozwala to spółce na konkurowanie z globalnymi liderami na płaszczyźnie kosztów pracy i jakości urządzeń. Dodatkowo duża dywersyfikacja pod względem produktowym i geograficznym pełni rolę amortyzatora wyników - spadki na jednych rynkach są rekompensowane przez wzrosty na innych _ - napisali.

_ Naszym zdaniem Sonel może być jednym z największych beneficjentów zmian na polskim rynku energii. Zastosowanie na masową skalę elektronicznych liczników prądu będzie skutkować wzrostem popytu na oferowane przez Sonel analizatory jakości energii _ - dodali.

BM BGŻ prognozuje, że w tym roku Sonel wypracuje 54,7 mln zł przychodów, 8,7 mln zł zysku EBIT oraz 7,2 mln zł zysku netto. W roku 2013 obroty mają wzrosnąć do 58,7 mln zł, zysk z działalności operacyjnej do 9,1 mln zł, a zysk netto do 7,5 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFgoSNOq
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)