Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BNP Paribas Polska ustalił cenę akcji

0
Podziel się:

Inwestorom instytucjonalnym zostanie zaoferowane 4.860.446 akcji, a indywidualnym 166.093 akcji.

BNP Paribas Polska ustalił cenę akcji
(vizafoto - Fotolia.com)

BNP Paribas Polska ustalił cenę akcji serii O na 46 zł - podała spółka w komunikacie. Oferta obejmie 5.026.539 akcji serii O.

Inwestorom instytucjonalnym zostanie zaoferowane 4.860.446 akcji, a indywidualnym 166.093 akcji. Wartość oferty to ponad 231 mln złotych. Podana wcześniej przez bank cena maksymalna akcji wynosiła 65 złotych. Zapisy w transzy instytucjonalnej odbędą się w dniach 30 kwietnia - 5 maja. Transakcja ma zapewnić wykonanie zobowiązania wobec Komisji Nadzoru Finansowego do zwiększenia liczby akcji w wolnym obrocie giełdowym do 15 procent.

Celem emisji ma być wzmocnienie pozycji kapitałowej banku. Większość wpływów z oferty, około 90 proc., zostanie przeznaczona na cele wsparcia rozwoju akcji kredytowej, z czego około 55 proc. tej kwoty zostanie wykorzystane na wsparcie rozwoju segmentu korporacyjnego, zaś około 45 proc. na wsparcie rozwoju segmentu detalicznego. Pozostałą część wpływów z oferty bank planuje przeznaczyć na wsparcie planu inwestycyjnego w 2014 r., w tym w zakresie unowocześnienia infrastruktury informatycznej.

W ubiegłym roku bank odstąpił od przeprowadzenia oferty publicznej. Bank chciał wówczas pozyskać z oferty publicznej akcji serii O ok. 300 mln zł brutto. Cena maksymalna akcji oferowanych na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych wynosiła 45 złotych.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)