Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bogdanka szuka porozumienia z Mostostalem Warszawa

0
Podziel się:

Bogdanka chciałaby się do wakacji rozliczyć z Mostostalem Warszawa w sprawie robót dodatkowych i kar umownych dotyczących prac realizowanych przy zakładzie przeróbki mechanicznej węgla.

Bogdanka szuka porozumienia z Mostostalem Warszawa
(bogdanka.eu/Materiały prasowe)

_ - Bogdanka chciałaby się do wakacji rozliczyć z Mostostalem Warszawa w sprawie robót dodatkowych i kar umownych dotyczących prac realizowanych przy zakładzie przeróbki mechanicznej węgla _- powiedział prezes Bogdanki Mirosław Taras.

_ - Chcemy się rozliczyć z Mostostalem Warszawa. Po pierwsze, są roboty dodatkowe. Po drugie, będą kary umowne z powodu opóźnień w inwestycji. Chcemy z nimi spisać porozumienie, którego elementem będzie rozliczenie robót dodatkowych i kar. Negocjujemy te warunki _ - powiedział dziennikarzom Taras.

_ - Chcielibyśmy do wakacji porozumieć się z Mostostalem _ - dodał.

Bogdanka zawiązała w I kwartale 25 mln zł rezerw na ewentualne zobowiązania związane z rozliczeniem dodatkowych robót realizowanych przez Mostostal Warszawa przy zakładzie przeróbki mechanicznej węgla.

_ - Mamy do zapłaty pieniądze. Rozliczymy to, ale po porozumieniu, gdy będzie ostatecznie wiadomo, jakie będą końcowe kwoty. Część rezerwy może być rozwiązana. Część pójdzie w koszty, część w amortyzację _ - powiedział prezes Bogdanki.

Bogdanka chce się do wakacji porozumieć z Mostostalem Warszawa

09.05. Warszawa (PAP) - Bogdanka chciałaby się do wakacji rozliczyć z Mostostalem Warszawa w sprawie robót dodatkowych i kar umownych dotyczących prac realizowanych przy zakładzie przeróbki mechanicznej węgla - powiedział w środę prezes Bogdanki Mirosław Taras.
"Chcemy się rozliczyć z Mostostalem Warszawa. Po pierwsze, są roboty dodatkowe. Po drugie, będą kary umowne z powodu opóźnień w inwestycji. Chcemy z nimi spisać porozumienie, którego elementem będzie rozliczenie robót dodatkowych i kar. Negocjujemy te warunki" - powiedział dziennikarzom Taras.

"Chcielibyśmy do wakacji porozumieć się z Mostostalem" - dodał.

Bogdanka zawiązała w I kwartale 25 mln zł rezerw na ewentualne zobowiązania związane z rozliczeniem dodatkowych robót realizowanych przez Mostostal Warszawa przy zakładzie przeróbki mechanicznej węgla.

"Mamy do zapłaty pieniądze. Rozliczymy to, ale po porozumieniu, gdy będzie ostatecznie wiadomo, jakie będą końcowe kwoty. Część rezerwy może być rozwiązana. Część pójdzie w koszty, część w amortyzację" - powiedział prezes Bogdanki.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)