Notowania

bmi
27.06.2012 17:19

Bomi: Mogą pojawić się kolejne wnioski wierzycieli o upadłość

Zarząd Bomi spodziewa się, że mogą pojawić się kolejne wnioski wierzycieli o upadłość spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eliandric/iStockphoto)

*Zarząd Bomi spodziewa się, że mogą pojawić się kolejne wnioski wierzycieli o upadłość spółki - podała spółka w komunikacie prasowym, dodając że wniosek złożony przez Brand Distribution nie ma wpływu na negocjacje Bomi z bankami. *

_ W ocenie zarządu Bomi istnieje prawdopodobieństwo złożenia podobnych wniosków przez innych dostawców, jednak w opinii zarządu będą one miały podobny charakter jak wniosek złożony przez Brand Distribution Sp. z o.o. , tj. stanowiący element wywierania presji dot. dokonywania płatności przez Bomi _ - napisano w komunikacie.

_ Zwracamy uwagę że w przypadku spółki publicznej jaką jest Bomi, złożenie nawet nieopłaconego wniosku, który najprawdopodobniej zostanie zwrócony przez Sąd Rejonowy, pociąga za sobą obowiązek informacyjny i konieczność publikacji raportu w ESPI _ - dodano.

W komunikacie podano również, że złożony we wtorek przez spółkę Brand Distribution Sp. z o.o. wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Bomi, pozostaje bez wpływu na negocjacje spółki z bankami w sprawie finansowania.

_ Zarząd Bomi prowadzi od 2 miesięcy negocjacje z bankami w sprawie finansowania dla spółki. Jednocześnie zwracamy uwagę, że złożony wczoraj wniosek o upadłość nie ma wpływu na przebieg tych negocjacji z bankami _ - napisano.

Dodano, że na dzień dzisiejszy zobowiązania Bomi wobec Brand Distribution sp. z o.o. wynoszą ok. 100 tys. zł.

Tagi: bmi, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz