Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Book building na akcje GTC. Nowe doniesienia

0
Podziel się:

W trwającym book buildingu na akcje GTC księga jest już prawie dwukrotnie pokryta przy cenie 6,7 złotego.

Book building na akcje GTC. Nowe doniesienia
(Ginasanders/Dreamstime)
bEEejhkl

W trwającym book buildingu na akcje GTC księga jest już prawie dwukrotnie pokryta przy cenie 6,7 zł - poinformowało PAP źródło.

_ - W tej chwili cena jest 6,7 zł, przy tej cenie księga jest prawie dwukrotnie pokryta. Pewnie do zakończenia book buildingu niewiele się zmieni _ - powiedziało źródło. Około godziny 11.35 jedna akcja GTC kosztuje 7,35 zł, po 5-procentowym wzroście.

Walne Globe Trade Center podjęło w czwartek uchwałę w sprawie emisji do 31.937.298 akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru, która przeprowadzona zostanie w drodze budowy księgi popytu.

bEEejhkn

Erez Boniel, dyrektor finansowy spółki, mówił w grudniowym wywiadzie dla PAP, że jeśli akcjonariusze GTC wyrażą 9 stycznia zgodę na emisję akcji, to zostanie ona przeprowadzona jeszcze w tym samym miesiącu.

Celem podwyższenia kapitału zakładowego jest umożliwienie spółce osiągnięcia jej celów strategicznych oraz dalszego rozwoju działalności. Zarząd GTC informował w uzasadnieniu uchwały, że wpływy z emisji zostaną wykorzystane w celu zmniejszenia poziomu zadłużenia spółki. Obecnie kapitał zakładowy GTC dzieli się na 319,4 mln akcji.

bEEejhkO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)