Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boryszew chce uruchomić fabrykę w Rosji. Wyda...

0
Podziel się:

Boryszew planuje uruchomienie fabryki w Rosji w lutym lub marcu 2013 r. Nakłady inwestycyjne na ten projekt szacuje na 10 mln euro w tym roku, oraz drugie tyle w 2013 r. - poinformował prezes Boryszewa, Piotr Szeliga.

Boryszew chce uruchomić fabrykę w Rosji. Wyda...
(cmeder/iStockphoto)

Boryszew planuje uruchomienie fabryki w Rosji w lutym lub marcu 2013 r. Nakłady inwestycyjne na ten projekt szacuje na 10 mln euro w tym roku, oraz drugie tyle w 2013 r. - poinformował prezes Boryszewa, Piotr Szeliga. Dodał, że Boryszew chce w ciągu 7-9 miesięcy uruchomić w Elanie produkcję regranulatu._ _

_ - Uruchomienie produkcji to okolice lutego, marca przyszłego roku, myślę że na początku będzie to produkcja elementów wtryskiwanych. Do adaptacji hali przystąpimy w październiku _ - powiedział Szeliga.

Dodał, że nakłady inwestycyjne związane z tym projektem wyniosą w tym i przyszłym roku po ok. 10 mln euro.

_ - W tym roku nakłady inwestycyjne to będzie poniżej 10 mln euro. Będzie to zależało od tego, czy hale kupimy, czy wydzierżawimy _ - powiedział._ - Finalnie drugie tyle nakładów planujemy w 2013 r. _ - dodał.

Prezes powiedział, że decyzja w sprawie miejsca budowy fabryki zapadnie prawdopodobnie w ciągu miesiąca. Dodał, że Boryszew posiada zagwarantowane kontrakty w Rosji od grupy Volkswagen.

_ - Mamy zaproszenie od Volkswagena, czyli zagwarantowane kontrakty, które na dzisiaj sięgają prawie 20 mln euro rocznie _ - powiedział.

Prezes poinformował, że Boryszew chce w ciągu 7-9 miesięcy uruchomić w Elanie produkcję regranulatu - surowca używanego przy produkcji elementów wtryskowych.

_ - Podtrzymujemy plany przeniesienia części niemieckiej produkcji motoryzacyjnej do Elany. Pierwszym elementem tej układanki będzie uruchomienie tam produkcji regranulatu. W kolejnym etapie będziemy tam przenosić produkcję z niemieckich zakładów, prawdopodobnie w pierwszej kolejności będą to zakłady Ymos _ - powiedział.

Szeliga dodał, że Boryszew nie wyklucza kolejnych akwizycji w segmencie automotive._ - To nie jest tak, że zrezygnowaliśmy z akwizycji, po prosu obecnie nie ma wystarczająco ciekawych propozycji _ - powiedział.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)