Notowania

boryszew
01.03.2011 14:17

Boryszew do końca marca przedstawi prognozy na 2011 rok

Spółka pracuje nad kilkoma akwizycjami w segmencie automotive - poinformowała Małgorzata Iwanejko, prezes grupy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maica/iStockphoto)

_ - Przedstawimy prognozy na 2011 do końca marca na podstawie obecnych spółek. Ten rok ma być lepszy, bo konsolidujemy wyniki. Zysk z Mayflow może wynieść 4-5 mln zł miesięcznie, natomiast poziom przychodów zbliżony do 800 mln zł rocznie też jest w stanie zrobić _ - powiedziała prezes Iwanejko.

Dodała, że bez przejęcia raczej nie będzie możliwe osiągnięcie 4 mld zł przychodów. Boryszew pracuje nad kilkoma akwizycjami w segmencie automotive. - _ Jesteśmy w silnym procesie akwizycyjnym. Z SaarGummi to jest kwestia dni, to jednak nie zależy od nas _ - powiedziała. Prezes poinformowała, że w zeszłym roku spółka ta miała 350 mln euro obrotu.

Drugi projekt akwizycyjny dotyczy Cablelettra. - _ Złożyliśmy ofertę i czekamy na ich ruch. Nie wiemy jednak kiedy on nastąpi, bo nie ma ustalonego harmonogramu. Jest to biznes mniejszy od Mayflow _ - powiedziała Iwanejko. Trzeci projekt to jeszcze jedna spółka zagraniczna, która ma również zakład w Polsce.

Prezes dodała, że w innym segmencie niż automotive na ten moment akwizycje nie są przewidywane. Zarząd Boryszewa wolałby, by ubiegłoroczny zysk pozostał w spółce._ - Planujemy podwyższenie kapitału, więc środki chcemy przeznaczyć raczej na inny cel niż dywidenda _ - powiedziała Iwanejko.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: boryszew, brs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz