Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boryszew kupił producenta części Bentleya i Rolls - Royce'a

0
Podziel się:

Boryszew podpisał z syndykiem masy upadłościowej majątku Grupy Ymos umowę nabycia aktywów niemieckich spółek: Ymos, Ymos Ubrig oraz Ymos Prenzlau. Łączna kwota transakcji to 9,89 mln euro

Boryszew kupił producenta części Bentleya i Rolls - Royce'a
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Boryszew podpisał z syndykiem masy upadłościowej majątku Grupy Ymos umowę nabycia aktywów niemieckich spółek: Ymos, Ymos Ubrig oraz Ymos Prenzlau. Łączna kwota transakcji to 9,89 mln euro, ale może ona ulec jeszcze zmianie w zależności od stanu zapasów na dzień przejęcia. W wyniku przejęcia udział branży automotive w przychodach Grupy Boryszew wzrośnie do 40 procent.

Jak podano w komunikacie, w skład kupowanych aktywów wchodzą m.in. ruchomy majątek trwały i obrotowy, nieruchomości, wartości niematerialne i prawne, związana z przedsiębiorstwem wartość firmy (_ good will _) oraz prawa wynikające z wybranych umów z kontrahentami (klientami i dostawcami).

Warunkiem zawieszającym wejście w życie umowy jest zgoda Rady Wierzycieli Grupy Ymos. Zamknięcie umowy jest uwarunkowane zapłatą kwoty nabycia oraz zgodą poszczególnych wierzycieli spółek Grupy Ymos, którym przysługują zabezpieczenia rzeczowe na majątku spółek Grupy Ymos.

Sprzedającym przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przypadku zgłoszenia sprzeciwu poszczególnych wierzycieli do dnia 16 marca 2012 r.

W komunikacie podano, że przejęcie aktywów Grupy Ymos to kolejny krok w rozwoju Grupy Boryszew jako międzynarodowego koncernu w branży automotive. Boryszew nabył w 2010 i 2011 spółki Grupy Maflow (przewody motoryzacyjne), oraz spółki Grupy AKT/Theysohn (elementy plastikowe).

_ Zakup Grupy Ymos przyniesie znaczne zwiększenie synergii kosztowych w Grupie AKT/Theysohn przez uwspólnienie parku maszynowego technologii wtrysku oraz funkcji centralnych, m.in. R&D i sprzedaży. Pozwoli to Grupie Boryszew na wejście w obszar produkcji elementów galwanizowanych i chromowanych, których sprzedaż w przemyśle motoryzacyjnym systematycznie wzrasta _ - poinformowano.

_ Nabywane aktywa zwiększą udział branży automotive w przychodach całej Grupy Boryszew do 40 proc. _ - dodano.

Grupa Ymos jest producentem elementów plastikowych, galwanizowanych i chromowanych dla sektora automotive, w tym kompletnych zestawów otwierania drzwi samochodowych. Produkuje także elementy w technice odlewu ze stopów metali, np. emblematy marek samochodów, zamki i klamki, oraz inne elementy wyposażenia samochodów.

Głównymi odbiorcami grupy są firmy przemysłu samochodowego: VW, Audi, Daimler, Valeo, Bentley i Rolls - Royce a także Miele, producent sprzętu użytku domowego.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)