Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOŚ liczy na dalsze dokapitalizowanie

0
Podziel się

Bank Ochrony Środowiska planuje w 2010 roku w segmencie detalicznym otworzyć 100 tys. rachunków, a portfel kredytów hipotecznych wzrosnąć ma o około 1 mld zł. Bank liczy na dalsze dokapitalizowanie w I połowie 2010 roku.

BOŚ liczy na dalsze dokapitalizowanie
(Bedo/Dreamstime)
bEirmDGZ

Bank Ochrony Środowiska planuje w 2010 roku w segmencie detalicznym otworzyć 100 tys. rachunków, a portfel kredytów hipotecznych wzrosnąć ma o około 1 mld zł. Bank liczy na dalsze dokapitalizowanie w I połowie 2010 roku - poinformował Mariusz Klimczak, prezes banku.

Obecnie w segmencie detalicznym bank ma blisko 120 tys. rachunków.

_ W 2009 roku bank zwiększał udziały rynkowe, co oznacza, że we wszystkich obszarach bank musiał +iść+ powyżej rynku. Także w tym roku chcemy rosnąć szybciej niż rynek _ - powiedział Klimczak podczas czwartkowej konferencji prasowej banku.

bEirmDHb

Prezes poinformował, że bank liczy na dalsze dokapitalizowanie.

_ Chcemy w tym roku zwiększyć kapitały. W tym roku planujemy pozyskanie 100 mln zł. Mam nadzieję, że uda nam się to zrealizować w I półroczu _ - powiedział Klimczak.

_ Są rozpatrywane dwa warianty - z jednej strony emisja akcji, a drugą formą jest emisja obligacji. Emisja akcji mogłaby być do wszystkich akcjonariuszy _ - powiedział Klimczak.

Prezes poinformował, że w 2010 roku portfel kredytów hipotecznych banku wzrosnąć ma o około 1 mld zł. Obecnie portfel tych kredytów wynosi blisko 3 mld zł.

bEirmDHh

_ Spodziewamy się 900 mln zł-1 mld zł przyrostu w 2010 roku w kredytach hipotecznych _ - powiedział Klimczak.

Bank nie planuje wzrostu liczby placówek w 2010 roku, kilkanaście z nich może jednak zmienić lokalizację. Obecnie ma 104 placówki.

Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który ma 77,3 proc. akcji.

bEirmDHC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)