Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.09.2012 13:54

Brak zmian regulacji może opóźnić debiut Fondul Proprietatea

Debiut Fondul Proprietatea na warszawskiej giełdzie jest uzależniony od porozumienia pomiędzy KDPW i rumuńskim Centralnym Depozytem Papierów Wartościowych i wymaga zmiany przez ten drugi szeregu regulacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak na razie instytucje porozumienia jednak nie osiągnęły, a CDPW nie zmienił swoich przepisów. Może to opóźnić debiut Fondul Proprietatea na GPW - podała rumuńska gazeta Bursa, powołując się na wypowiedź Grzegorza Koniecznego, prezesa funduszu.

_ Jak na razie nie ma porozumienia pomiędzy Centralnym Depozytem Papierów Wartościowych w Bukareszcie i warszawskim KDPW. CNVM (rumuńska Komisja Papierów Wartościowych - PAP) poinformowała nas, że debiut Fondul Proprietatea wymaga pewnych zmian w regulacjach rumuńskiego depozytu oraz samego NCVM _ - powiedział Bursie Konieczny.

_ NCVM w maju informował wprawdzie o zamiarze opublikowania zmienionych regulacji, ale do dziś się to nie stało. Także Centralny Depozyt nie pokazał jeszcze uaktualnionych przepisów _ - dodał.

Konieczny wyraził nadzieję, że życzenie akcjonariuszy Fondul Proprietatea zostanie uszanowane i debiut funduszu na warszawskiej giełdzie będzie możliwy do końca 2012 roku.

W kwietniu NWZ Fondul Proprietatea wyraziło zgodę na _ secondary listing _ akcji spółki na warszawskiej giełdzie.

Fondul Proprietatea jest funduszem inwestycyjnym, działającym od 2005 roku. Jest notowany na giełdzie w Bukareszcie. Franklin Templeton Investment Management objął funkcję zarządczą w funduszu w 2010 roku.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz