Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BRE Bank może powtórzyć wynik z I kw.

0
Podziel się

BRE Bank zwiększa cross selling i obecnie w segmencie detalicznym ponad połowa sprzedanych kart kredytowych, kredytów gotówkowych i samochodowych realizowana jest do obecnej bazy klientów.

BRE Bank może powtórzyć wynik z I kw.
(PAP/Andrzej Rybczyński)
bEiIfoeZ

BRE Bank zwiększa cross selling i obecnie w segmencie detalicznym ponad połowa sprzedanych kart kredytowych, kredytów gotówkowych i samochodowych realizowana jest do obecnej bazy klientów - poinformował Mariusz Grendowicz, prezes banku.

_ Ponad 50 proc. wszystkich kart kredytowych, pożyczek gotówkowych i samochodowych zostało udzielone obecnym klientom _- powiedział na środowej konferencji prasowej Grendowicz.

Prezes poinformował, że zgodnie z wcześniejszymi planami wyniki banku w coraz mniejszym stopniu związane są z kredytami hipotecznymi. W I kwartale 2009 roku dochody jednorazowe związane głównie z kredytami hipotecznymi spadły o 39 proc.

bEiIfofb

Grendowicz pytany, czy w II kwartale możliwe jest powtórzenie 103 mln zł zysku brutto z I kwartału powiedział, że to możliwe, uzależnił to jednak od skali zawiązanych rezerw i od sytuacji w kredytach hipotecznych i korporacyjnych.

Portfel kredytów brutto banku wyniósł pod koniec marca 2009 roku 57,3 mld zł, czyli był o 8 proc. większy niż rok wcześniej.

_ BRE nie jest tym bankiem, który może zostać obarczony odpowiedzialnością za zakręcanie kurka z kredytami. Kredyty wzrosły nam o 8 proc., szybciej niż na rynku. Zdajemy egzamin z kryzysu, kurek z kredytami jest odkręcony _ - powiedział Grendowicz.

Depozyty banku spadły natomiast o 6,5 proc. do 35,3 mld zł. _ Nie uczestniczymy w wojnie depozytowej, co przełożyło się na spadek depozytów _ - powiedział Grendowicz.

bEiIfofh

_ Wydaje nam się, że najgorsze jeśli chodzi o wojnę depozytową mamy za sobą, mamy podstawę, by sądzić, że odpływ depozytów, jaki mieliśmy w I kwartale, się nie powtórzy _ - dodał.

Prezes nie podał, czy i w jakiej kwocie w kolejnych kwartałach bank będzie zawiązywał rezerwy związane z transakcjami instrumentami pochodnymi. W I kwartale rezerwy z tego tytułu wynosiły 70,2 mln zł.

_ Za wcześnie, by prorokować czy to koniec problemów z opcjami na polskim rynku. Zależeć będzie od kursu złotego. Na tym etapie, nie będąc pewnym co do kierunku rozwoju polskiej gospodarki, trudno prognozować, co stanie się z rezerwami na ryzyko kredytowe. Kluczowy będzie tutaj II kwartał _ - powiedział Grendowicz.

Prezes poinformował, że w I kwartale bank zwolnił 405 osób i obecnie nie planuje dalszych redukcji. Dodał, że bank nie zawiązywał w I kwartale rezerw na te zwolnienia.

bEiIfofi
bEiIfofC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)