Notowania

bre bank
04.11.2011 11:38

BRE Bank wypłaci dywidendę z zysku za 2011 rok?

Bank przygotowuje obecnie średnioterminową strategię i polityka dywidendy jest jednym z jej elementów.

Podziel się
Dodaj komentarz

BRE Bank nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2011 rok, wynika z wypowiedzi prezesa Cezarego Stypułkowskiego. Bank przygotowuje obecnie średnioterminową strategię i polityka dywidendy jest jednym z jej elementów.

_ - Podtrzymujemy nasze dotychczasowe komentarze na temat dywidendy. Bank ma zdolność wypłacania dywidendy, ale ona musi być parametryzowana naszymi potrzebami kapitałowymi _ - powiedział Stypułkowski.

Bank pracuje nad średnioterminową strategią. - _ Przygotowujemy dokument dotyczący naszej długoterminowej polityki dywidendowej. Będzie to element średnioterminowej strategii, ale, oczywiście, będziemy stosować się do zaleceń regulatora. Jego pozycja jest teraz silniejsza, ale, oczywiście, będziemy dążyli do dialogu _ - powiedział Stypułkowski.

Prezes nie określił jednak, kiedy dokument ten - jeśli w ogóle - będzie upubliczniony. W lutym br. Stypułkowski zapowiadał, że BRE Bank chce wrócić do wypłacania dywidend począwszy od zysku za 2011 rok. BRE Bank ostatnio wypłacił dywidendę za rok 2001.

W I-III kw. 2011 rokuBRE Bank miał 850,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 446,12 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, narastająco w I-III kw. 2011 roku bank miał 825,61 mln zł zysku netto wobec 327,57 mln zł zysku rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: bre bank, bre, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz