Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BRE nie odpowie na wezwanie na akcje Novitusa

0
Podziel się:

BRE Bank, który posiada 1.150.221 akcji Novitusa, co stanowi 24,9 proc. kapitału zakładowego i głosów, nie odpowie na wezwanie ogłoszone przez Comp na akcje Novitusa.

bEJtgTMB

*BRE Bank, który posiada 1.150.221 akcji Novitusa, co stanowi 24,9 proc. kapitału zakładowego i głosów, nie odpowie na wezwanie ogłoszone przez Comp na akcje Novitusa. *

Uznał bowiem, że kurs producenta kas fiskalnych ma większy potencjał wzrostu niż zaproponowana cena w wezwaniu - poinformował PAP Paweł Wróbel, rzecznik BRE Banku.

"Po przeanalizowaniu koniunktury na GPW, a także z uwagi na pomyślne perspektywy inwestycji jaką dla BRE Banku (jako inwestora portfelowego) jest spółka Novitus zdecydowaliśmy się nie odpowiadać na wezwanie ogłoszone przez Comp" - powiedział we wtorek PAP Wróbel.

bEJtgTMD

"Jako kilkuletni inwestor spółki, znający jej osiągnięcia i perspektywy rozwoju, jesteśmy przekonani, że wartość i potencjał wzrostu kursu akcji spółki jest wyższy niż cena zaproponowana w wezwaniu" - dodał.

W grudniu Comp wezwał do sprzedaży 1.155.600 akcji Novitusa, co daje 24,999 proc. głosów na WZA tej spółki. Cena w wezwaniu to 16,40 zł.

We wtorek o 12.55 kurs akcji Novitusa wynosił 15,85 zł, po wzroście o 0,95 proc.

W ofercie publicznej Novitusa, jego główny akcjonariusz BRE Bank sprzedał 3,13 mln akcji spółki, po 15,3 zł za sztukę.

bEJtgTMJ

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpoczęło się 30 grudnia i potrwa do 16 stycznia.

Comp informował, że wezwanie dojdzie do skutku, jeśli skupi 1.155.600 akcji Novitusa SA, czyli wszystkie akcje na które ogłosił wezwanie.

Comp dzięki wezwaniu chce stać się największym akcjonariuszem spółki i zapewnić sobie możliwość konsolidacji wyniku finansowego Novitus i udziału w radzie nadzorczej spółki.

Comp jest krajowym liderem w dziedzinie systemów bezpieczeństwa informatycznego, a Novitus to jeden z wiodących producentów kas fiskalnych.

bEJtgTNe
giełda
KOMENTARZE
(0)