Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brytyjski przemysł łapie zadyszkę. Największą od 28 lat

0
Podziel się

W styczniu produkcja była niższa o 11,4 proc. niż rok wcześniej.

Brytyjski przemysł łapie zadyszkę. Największą od 28 lat
(PAP/ DPA)
bEiSYMBN

Jak donosi _ Times Online _ najnowsze dane o produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii potwierdzają, że gospodarka kraju znajduje się w poważnych tarapatach.

W styczniu w ujęciu miesięcznym produkcja przemysłu była o 2,6 proc. niższa. A w ujęciu rocznym spadła aż o 11,4 proc.

bEiSYMBP

Cytowany przez brytyjski serwis Howard Archer z IHS Global Insight uważa, że przemysł w Wielkiej Brytanii _ jest poobijant przez spadający popyt wewnętrzny i słabnące kluczowe rynku eksportowe _.

Sytuacja gospodarcza Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach znacznie się pogorszyła. Nad krajem wisi widmo deflacji.

Ani rządowa pomoc dla sektora bankowego, ani plan mający na celu rozruszanie rynku kredytowego nie przyniosły spodziewanych rezultatów i kraj znalazł się w recesji, co ostatnio zostało oficjalnie potwierdzone.

Brytyjskie media niemal codziennie donoszą o coraz gorszej sytuacji na rynku nieruchomości i masowych zwolnieniach. Plany masowych redukcji ogłosiły m.in. Royal Mail i bank Barclays

bEiSYMBV

W tarapatach jest przemysł motoryzacyjny. W styczniu z taśm fabryk zjechało o 60 proc. mniej aut niż przed rokiem.

W ostatnich tygodniach informacje o kiepskiej kondycji brytyjskich zakładów pojawiały się nagminnie. BMW zapowiedział redukcję zatrudnienia w fabryce produkującej Mini Coopery o 850 osób. Nissan zwolni 1200 osób w zakładach w Sunderland. Ford, Aston Martin i Honda też zredukują zatrudnienie w swoich fabrykach na Wyspach. Hinduski koncern Tata zwalnia z fabryk Land Rovera i Jaguara.

Duże zwolnienia Kłopoty z pracą coraz częściej odbijają się na sytuacji finansowej brytyjskich rodzin. Średnio 350 osób dziennie staje się niewypłacalnych.

Wiele osób nie jest w stanie spłacać rat kredytów hipotecznych zaciągniętych w czasie boomu cenowego. Grozi im to, że banki odbiorą im domy.

bEiSYMCq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)