Notowania

budimex
28.06.2012 08:03

Budimex dokona odpisu na niemal 200 mln złotych

Zarząd Budimeksu postanowił dokonać odpisu wartości udziałów Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI) w wysokości 182,27 mln złotych. Budimex rozpozna utratę wartości udziałów w roku 2011 poprzez korektę wyników z lat ubiegłych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadmy/Dreamstime)

- _ Aktualna wycena jest konsekwencją rozpoznania straty na kontraktach zawartych przed datą nabycia udziałów, tj. przed dniem 16 listopada 2011 roku, a których okres realizacji zakończy się w roku 2014 _ - napisano w komunikacie.

Budimex SA kupił 100 proc. udziałów w PNI za 225 mln złotych na podstawie umowy z dnia 4 sierpnia 2011 r. zawartej z PKP SA. Budimex rozpozna utratę wartości udziałów w roku 2011 poprzez korektę wyników z lat ubiegłych o kwotę 182,7 mln złotych.

- _ W skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Budimex konsekwencją obecnej wyceny spółki będzie dokonanie odpisu wartości firmy w wysokości 180 mln złotych na moment nabycia udziałów tj. również w roku 2011 _ - napisano.

W komunikacie podano również, że następstwem rozpoznania strat jest konieczność przeznaczenia środków finansowych w wysokości 40 mln złotych uzyskanych z podwyższenia kapitału, które zostało zarejestrowane w dniu 14 czerwca 2012 r, na bieżącą działalność spółki zamiast - jak było to planowane pierwotnie - na inwestycje PNI w rzeczowe aktywa trwałe.

- _ Ponadto - niezależnie od już podjętych działań, w tym realizowanego z dużym powodzeniem programu dobrowolnych odejść pracowników - Budimex planuje wprowadzenie programu naprawczego w spółce, obejmującego między innymi reorganizację struktur PNI, zmianę sposobu zarządzania oraz minimalizację strat na nierentownych kontraktach realizowanych przez tę spółkę _ - dodano.

Tagi: budimex, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz