Notowania

bdx
21.07.2011 15:18

Budimex ma podobną wartość portfela zamówień jak na koniec marca

Stany gotówkowe grupy mogą być obecnie trochę niższe r/r ze względu na wypłatę dywidendy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dmjarvey/CC/Flickr)

Portfel zamówień grupy Budimex ma obecnie podobną wartość do tej z końca marca, kiedy kształtowała się ona na poziomie 7,1 mld zł. Stany gotówkowe grupy mogą być obecnie trochę niższe r/r ze względu na wypłatę dywidendy - poinformował Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

_ - Portfel ani istotnie nie rośnie, ani istotnie nie maleje. Mniej więcej wartość pozyskiwanych kontraktów jest równa zrealizowanej sprzedaży _ - powiedział dziennikarzom w czwartek Blocher.

Prezes pytany, czy oznacza to, że wartość portfela wynosi około 7 mld zł powiedział: _ chyba trochę więcej. Proszę jednak pamiętać, że w jednym miesiącu podpiszemy trochę więcej kontraktów i to się zmienia _.

Prezes poinformował też, że stany gotówkowe w grupie mogą być obecnie trochę niższe r/r ze względu na wypłatę przez spółkę wysokiej dywidendy.

Budimex na wypłatę dywidendy za 2010 r. przeznaczył łącznie 231,8 mln zł. Na wypłatę został przeznaczony cały zysk za 2010 r. w wysokości 226,28 mln zł oraz 5,53 mln zł z kapitału zapasowego.

W minionym roku Budimex przeznaczył na dywidendę 173,6 mln zł. Wówczas na wypłatę został przeznaczony cały zysk w wysokości 138,03 mln zł i 35,58 mln zł z kapitału zapasowego. Dywidenda na jedną akcję wyniosła wówczas 6,8 zł.

Tagi: bdx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz