Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bdx
16.07.2009 12:13

Budimex połączy się z Budimeksem Dromeksem

Budimex planuje połączyć się ze swoją spółką zależną - Budimeksem Dromeksem, co ma uprościć strukturę organizacyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Budimex planuje połączyć się ze swoją spółką zależną - Budimeksem Dromeksem, co ma uprościć strukturę organizacyjną - poinformował w czwartek Budimex w komunikacie.

_ W zakresie ekonomicznego uzasadnienia połączenia należy stwierdzić, że planowana fuzja Budimeksu i Budimeksu Dromeksu jest wynikiem konsekwentnie realizowanej od lat strategii zakładającej konsolidację spółek Grupy Budimex i doprowadzi do uproszczenia struktury organizacyjnej oraz wyeliminowania znaczącej części procesów _ - napisano w komunikacie.

_ Dzięki fuzji uproszczeniu ulegną struktury nadzoru i zarządcze, co usprawni zarządzanie Grupą Budimex. Połączenie spółek nie przyniesie znaczących oszczędności finansowych głównie ze względu na fakt, że Budimex nie posiada obecnie struktur budowlanych, które mogłyby ulec restrukturyzacji _ - dodano.

Spółka poinformowała jednocześnie w komunikacie, że oszczędności dotyczą ograniczenia organów zarządczych i kontrolnych spółki, a jednorazowe koszty dotyczące połączenia spółek nie są znaczące i dotyczą głównie zmiany nazwy spółki przejmowanej, poinformowania kontrahentów i organów państwowych o zaistniałych zmianach, jak również kosztów sądowych i prawnych związanych z fuzją.

Budimex kontroluje 100 proc. Budimeksu Dromeksu.

Tagi: bdx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz