Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bumech wyemituje do 600 tysięcy akcji

0
Podziel się:

Akcjonariusze Bumechu zdecydowali o emisji do 600.000 akcji serii D i do 600.000 warrantów serii A z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Bumech wyemituje do 600 tysięcy akcji
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

_ Emisja nie więcej niż 600.000 warrantów subskrypcyjnych serii A oraz warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję nie więcej niż 600.000 akcji zwykłych na okaziciela serii D ma na celu pozyskanie środków obrotowych dla Bumechu. Pozyskanie środków obrotowych, celem zwiększenia dynamiki rozwoju i uzyskania przewagi konkurencyjnej spółki wymaga zapewnienia możliwości elastycznego i szybkiego procesu pozyskiwania kapitału _ - napisano w opinii zarządu.

_ W opinii zarządu, optymalnym sposobem szybkiego pozyskania środków pieniężnych na ww. cele jest kierowana do zainteresowanych inwestorów emisja nieodpłatnych warrantów subskrypcyjnych i oraz emisja akcji z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Zdaniem zarządu istnieje duże prawdopodobieństwo, że emisja warrantów subskrypcyjnych z prawem poboru dotychczasowych akcjonariuszy, nie doprowadziłaby do zamknięcia w oczekiwanym terminie emisji akcji, co miałoby negatywne skutki dla spółki, a tym samym dla wszystkich jej akcjonariuszy _ - dodano.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)