Notowania

tpe
28.09.2010 15:12

Była wiceminister w zarządzie Tauronu

Rada nadzorcza powołała od 1 października Joannę Schmid na stanowisko wiceprezesa spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*Była wiceminister skarbu Joanna Schmid została wiceprezesem spółki energetycznej Tauron - poinformowała spółka w komunikacie. Schmid obejmie stanowisko wiceprezesa od 1 października.*

W sierpniu premier Donald Tusk odwołał Schmid ze stanowiska wiceministra Skarbu Państwa i powołał na nie Krzysztofa Walenczaka. Jak mówił wówczas rzecznik MSP Maciej Wewiór, Schmid odeszła z resortu na własną prośbę. Przychodząc do pracy w ministerstwie miała umówić się z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem, że będzie pracować dwa lata. W resorcie skarbu Schmid była odpowiedzialna m.in. za rynki kapitałowe, banki, GPW, ale też za mniejsze spółki, jak np. uzdrowiska.

W latach 2001-2007 Schmid była wiceprezesem zarządu ds. finansowo-operacyjnych w Funduszu Górnośląskim w Katowicach. Zasiadała w radach nadzorczych spółek giełdowych, m.in. Fabryki Obrabiarek _ Rafamet _ SA, _ BEEF-SAN _ SA, domów maklerskich i towarzystw funduszy inwestycyjnych.

W latach 1994-2001 pracowała w ING Banku Śląskim, najpierw jako specjalista w Zespole Strategii Biura Zarządu (1994), potem w departamencie inwestycji kapitałowych (1994-1999). Od 1999 r. do 2001 r. odpowiadała za nadzór właścicielski w departamencie prawnym. Schmid z wykształcenia jest prawnikiem i finansistą.

Holding Tauron Polska Energia, zadebiutował na GPW pod koniec czerwca. Tworzą go 94 firmy, jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem pod względem sprzedaży energii dla klientów korporacyjnych i indywidualnych. Kontroluje 20 proc. polskich zasobów węgla kamiennego. Moc elektrowni skupionych w grupie wynosi 5447 MW. Grupa obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia około 28 tys. osób.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: tpe, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz