Notowania

sfs
16.02.2011 08:40

Cacek zbył udziały w Sfinksie

Sylwester Cacek sprzedał swoje udziały w spółce AnMar Development Dariuszowi Górnickiemu, który pośrednio stał się właścicielem 21,26 proc. akcji Sfinks Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zbycie udziałów przez Sylwestra Cacka związane jest z koniecznością odzyskania wykonywania prawa głosu z tych akcji Sfinksa. Inwestor zadeklarował przy tym _ odbudowanie _ swojego pakietu w spółce.

Dzięki tej transakcji Cacek uzyska także prawo do obejmowania akcji w nowej emisji Sfinks Polska.

_ Rozważałem różne sposoby przywrócenia pełnych praw z moich akcji w Sfinksie i zapewnienia sobie możliwości objęcia akcji nowej emisji, do czego zobowiązałem się w związku z porozumieniem zawartym przez spółkę z bankami. Niestety, przepisy nie są w pełni jednoznaczne co do możliwości skorzystania z alternatywnych rozwiązań. Dlatego zdecydowałem się na wybór najbezpieczniejszego, bo niepozostawiającego wątpliwości interpretacyjnych rozwiązania, czyli na sprzedaż wszystkich akcji _ - powiedział Cacek, członek rady nadzorczej Sfinks Polska, cytowany w komunikacie.

Zaznaczył jednocześnie, że zamierza odbudować swój pakiet akcji w Sfinksie, a po emisji poziom jego pośredniego i bezpośredniego zaangażowania w spółkę będzie nie mniejszy niż sprzed sprzedaży udziałów.

_ - Sfinks ma perspektywy rozwoju, a rozwiązanie problemu zadłużenia i planowana emisja pozwolą mu wreszcie na budowanie atrakcyjnych wzrostów dla akcjonariuszy _ – dodał Cacek.

Sfinks Polska zarządza obecnie 109 restauracjami, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 8 restauracjami WOOK (segment casual dining).

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 26,25 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 32,29 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 118,73 mln zł wobec 136,18 mln zł.

Tagi: sfs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz