Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Cargosped wejdzie na GPW

0
Podziel się:

Cargosped, z grupy PKP Cargo, ma przeprowadzić emisję publiczną i wejść na GPW w 2011 roku, powiedział agencji ISB prezes spółki Bogusław Ney

Cargosped wejdzie na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEEILuRN

Cargosped, z grupy PKP Cargo, ma przeprowadzić emisję publiczną i wejść na GPW w 2011 roku, powiedział agencji ISB prezes spółki Bogusław Ney. Na GPW może trafić również inna spółka z tej grupy, Trade Trans.

_ W ramach strategii całej grupy, planujemy wejście na giełdę w przyszłym roku. Chciałbym, żeby odbyło się to jeszcze w pierwszej połowie 2011. To byłaby prawdopodobnie nowa emisja. PKP Cargo nie planuje sprzedaży swoich akcji. Jesteśmy w trakcie przekształcania się w spółkę akcyjną, co powinno nastąpić nie później niż do końca III kw. Jeśli chodzi o doradcę prywatyzacyjnego, to spodziewam się, że PKP Cargo rozpisze konkurs _ - powiedział ISB Bogusław Ney.

Dodał, że celem jest stworzenie silnego operatora logistycznego, który, w ramach grupy PKP Cargo, będzie skutecznie konkurował na rynku europejskim.

bEEILuRP

_ Mamy obecnie pięć terminali, w tym kupioną w bieżącym roku spółkę w Braniewie. Spodziewam się, że PKP Cargo wciąż będzie przekazywać aportem Cargospedowi kolejne terminale np. w Małaszewiczach, a to aktywo o wartości ok. 60 mln zł. Uważam, że optymalnie byłoby, gdybyśmy mieli 10 terminali w Polsce. Szacuję, że nasze inwestycje w kolejnych latach sięgną ok. 150 mln zł. Jesteśmy również otwarci na alianse z operatorami w UE _ - zaznaczył prezes Cargospedu.

Wskazał jednocześnie, że do spółki zgłaszają się inwestorzy finansowi i branżowi, zainteresowani powiązaniami kapitałowymi z Cargosped.

_ Jest duże zainteresowanie inwestorów i nie wykluczam, że w przypadku satysfakcjonującej oferty mogłoby do tego dojść jeszcze przed wejściem na GPW. Jednak, nawet mimo to, debiut giełdowy jest przesądzony _ - dodał Ney.

Cargosped miał w 2009 roku przychody przekraczające 191 mln zł i zysk brutto rzędu 6,36 mln zł.

bEEILuRV

Poza Cargosped, aktualne są plany wejścia na GPW PKP Cargo, które musi dokończyć restrukturyzację. Na giełdę może również trafić inna spółka z grupy Trade Trans.

bEEILuSq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)