Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CDM Pekao miał największy udział w listopadowych obrotach na GPW

0
Podziel się:

Obroty CDM Pekao na rynku akcji wyniosły w listopadzie 768,3 mln zł, czyli 15,3 proc. całości obrotów.

Centralny Dom Maklerski Pekao SA miał w listopadzie największy udział w obrotach na warszawskiej giełdzie, zarówno na rynku, obligacji, jak i kontraktów terminowych - poinformowała w piątek GPW.

Obroty CDM Pekao na rynku akcji wyniosły w listopadzie 768,3 mln zł, czyli 15,3 proc. całości obrotów. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się DM Banku Handlowego, którego udział wyniósł 9,14 proc., a na trzecim Credit Suisse First Boston: 8,15 proc.

Łącznie obroty na rynku akcji w listopadzie wyniosły 5 mld zł, podczas gdy w październiku osiągnęły wartość 6,48 mld zł.

CDM Pekao SA okazał się również najlepszy spośród biur maklerskich pod względem wielkości udziału w obrotach na rynku obligacji. Obroty te wyniosły 531,4 mln zł, co stanowi 27,4 proc. ogółu obrotów na tym rynku. Dalsze miejsca zajęli: DM Banku Handlowego 10,9 proc. oraz DM Banku Śląskiego 10,1 proc.

Łączne obroty na rynku obligacji w listopadzie wyniosły 1.939,6 mln zł wobec 337,1 mln zł miesiąc wcześniej.

W zestawieniu udziału domów maklerskich w rynku kontraktów terminowych pierwsze miejsce również przypadło CDM Pekao: 98,3 tys. kontraktów i 13,68-proc. udział w tym segmencie rynku. Drugie miejsce zajął DI BRE Banku: 8,92 proc., a trzecie DM BOŚ: 7,97 proc. udziału.

Łącznie w listopadzie w obrocie znalazło się 718,4 tys. kontraktów, podczas gdy we październiku było to 971 tys. sztuk.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)