Notowania

att
13.07.2012 11:12

"Cena akcji w wezwaniu na Tarnów wydaje się atrakcyjna"

W ocenie członka zarządu Generali PTE Rafała Markiewicza nowa cena w wezwaniu na akcje Azotów Tarnów wydaje się atrakcyjna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(azoty.tarnow.pl)

W ocenie członka zarządu Generali PTE Rafała Markiewicza nowa cena w wezwaniu na akcje Azotów Tarnów wydaje się atrakcyjna. Ministerstwo Skarbu opublikuje komunikat w sprawie podwyższonej ceny w wezwaniu po południu._ _

_ - Nowa cena akcji w wezwaniu na Tarnów wydaje nam się atrakcyjna _ - powiedział Markiewicz. Pytany, czy Generali planuje poprzeć planowaną przez Tarnów emisję akcji, powiedział:

_ - Trudno, żebyśmy poparli emisję, jeśli nie znamy celu, na który miałyby być emitowane akcje _. Dodał, że poparcie emisji jest możliwe tylko w przypadku jeśli realizacja celów emisyjnych przedstawi perspektywę realizacji bardziej atrakcyjnej stopy zwrotu niż cena zaproponowana w wezwaniu.

Rzeczniczka ministerstwa skarbu zapowiedziała, że resort opublikuje komunikat w tej sprawie po południu. Przedstawiciele Aviva OFE (posiada 9,36 proc. akcji Tarnowa) odmówili komentarza w tej sprawie. Podobnie ING OFE (ma 12,92 proc).

Prezes Tarnowa Jerzy Marciniak ocenia, że samodzielny rozwój Azotów Tarnów jest korzystniejszy niż przejęcie firmy przez Acron. Liczy, że w sobotę podczas walnego przekona akcjonariuszy do swoich pomysłów._ _

_ - Z naszego punktu widzenia niczego to nie zmienia. Rozważaliśmy i ten wariant, podwyższenia ceny w ofercie. Nas to nie zaskakuje _ - powiedział.

Norica Holding podwyższyła cenę w wezwaniu na Azoty Tarnów z 36 zł na 45 zł. Norica, za której pośrednictwem rosyjski Acron ogłosił wezwanie, jest gotowa zapłacić nową, wyższą cenę wszystkim, którzy zapisali się na sprzedaż akcji zanim ogłoszono zmianę ceny.

Acron zadeklarował gotowość rozliczenia wezwania i nabycia akcji pomimo nieuzyskania 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Azotów Tarnów._ _

_ - Ostateczna decyzja zależeć będzie od tego, jak znaczący mniejszościowy pakiet akcji będziemy mogli objąć w ramach złożonych przez inwestorów zapisów. Oczywiście rozliczenie wezwania i objęcie akcji możliwe będzie tylko w przypadku, gdy zniknie ryzyko rozwodnienia kapitału zakładowego spółki _ - poinformował Vladimir Kantor, wiceprezes Grupy Acron.

Acron będzie przyjmować zapisy w wezwaniu do 16 lipca. Wezwanie do sprzedaży 41.550.037 akcji ZA Tarnów, dających 64,8 proc. głosów, po 36 zł za akcję, ogłoszono w maju. W czwartek na zamknięciu sesji za akcje Tarnowa płacono 36,01 zł. W piątek o 9.15 kurs akcji spółki rósł o 5,52 proc., do 38 zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: att, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz