Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cena w wezwaniu na akcje Elkopu jest zbyt niska?

0
Podziel się:

Zarząd ocenia, że cena w wezwaniu na akcje spółki ogłoszonym przez DAMF Invest na poziomie 0,16 zł za papier, jest niższa od wartości godziwej akcji spółki.

Cena w wezwaniu na akcje Elkopu jest zbyt niska?
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Zarząd Elkopu ocenia, że cena w wezwaniu na akcje spółki ogłoszonym przez DAMF Invest na poziomie 0,16 zł za papier, jest niższa od wartości godziwej akcji spółki - poinformował Elkop._ _

_ - Zarząd Emitenta biorąc pod uwagę jednak aktualną sytuację finansową spółki, która prezentowana jest publicznie w raportach okresowych spółki, stwierdza, że zaproponowana w wezwaniu cena za jedną akcję spółki na poziomie 0,16 zł w porównaniu z aktualną wartością księgową akcji na poziomie 0,52 zł za akcje jest zbyt niska _ - napisano w komunikacie._ _

_ - W ocenie zarządu zaproponowana w wezwaniu cena jest niższa od wartości godziwej akcji spółki. Cena zaproponowana w wezwaniu w ocenie zarządu spółki nie uwzględnia nie tylko wartości księgowej akcji spółki ale również potencjału do generowania przez ten majątek zysku przy realizowanej przez spółkę strategii rozwoju _ - dodano.

Zdaniem zarządu cena w wezwaniu jest jednak adekwatna to aktualnej wyceny rynkowej spółki oraz jest zgodna z wymogami przepisów prawa. W ocenie zarządu Elkopu ogłoszone wezwanie będzie miało pozytywny wpływ na interes spółki, a także na wzmocnienie pozycji rynkowej.

DAMF Invest wezwał do sprzedaży 34,01 proc. akcji Elkopu po 0,16 zł za papier. Wzywający chce mieć po wezwaniu 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Zapisy będą przyjmowane od 12 lipca do dnia 12 sierpnia 2013 r.

DAMF Invest ma obecnie 69.960.000 akcji spółki, która to liczba stanowi 65,99 proc. udziału w kapitale zakładowym. Wzywający poinformował, że zamierza utrzymać akcje spółki w obrocie na GPW.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)